معرفی پنل جدید نمایشگر G4 توسط LG

معرفی پنل جدید نمایشگر G4 توسط LG

در حالی که هنوز تا معرفی G4 زمان باقی مانده، ال جی پیش دستی کرده و پنل نمایشگر این پرچمدار را معرفی نموده است.

این پنل ابعادی ۵.۵ اینچی دارد و از رزولوشن ۲۵۶۰×۱۴۴۰ (QHD) برخوردار است. ال جی از تکنولوژی IPS LCD برای این نمایشگر استفاده کرده و توانسته در هر اینچ ۵۳۸ پیکسل را جای دهد. جالب است بدانید که پنل مذکور از وسعت رنگی ۱۲۰ درصدی برخوردار است.

سازنده کره ای از تکنولوژی مخصوص خود به نام advance in-cell touch یا AIT برای این پنل استفاده کرده است. در نمایشگر هایی با ساختار in-cell touch، پنل لمسی در داخل LCD گنجانده می شود. به اعتقاد ال جی، AIT ساخت نمایشگر هایی باریک تر را ممکن می سازد و همچنین هزینه های تولید را پایین می آورد.

به گفته مهندسین LG امکان لمس صفحه نمایش با دستکش، از جمله دیگر فوایدی است که AIT با خود به همراه دارد. جالب است بدانید که این تکنولوژی حتی در برابر آب نیز از خود مقاومت نشان می دهد و لمس صفحه نمایش خیس را برای کاربر ممکن می سازد.

علاوه بر AIT، ال جی از تکنولوژی جدیدی برای تنظیم رنگ ها نیز استفاده کرده است. این تکنولوژی به بهره بردن از نور فرابنفش، ترتیبی می دهد تا رنگ ها را کنتراست بالاتری در برابر چشمان شما قرار گیرند.

به گفته ال جی نرخ کنتراست پنل جدید حدود ۵۰ درصد بالاتر از پنل های QHD LCD معمولی است. البته تکنولوژی های به کار رفته بر روی نور نمایشگر تاثیر گذاشته اند و آن را به میزان ۳۰ درصد کاهش داده اند.

ویجیاتو

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato