پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰ موبایل و حضور پروژه اسپارتان

پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰ موبایل و حضور پروژه اسپارتان

از زمان عرضه اولین پیش نمایش ویندوز ۱۰ برای موبایل های ویندوزی دو ماه می گذرد؛ حال خبر رسیده که امروز غول نرم افزاری قصد ارائه پیش نمایش بعدی خود برای موبایل های سری لومیا را دارد.

در حالی که پیش نمایش اولیه صرفا تعداد بسیار محدودی از موبایل ها را پشتیبانی می کرد، اما نسخه ای که امروز در دست انتشار قرار گرفته، می آید تا طعم ویندوز ۱۰ را به صاحبان بیشتر موبایل های لومیا بچشاند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مایکروسافت در نسخه جدید خود، اپلیکیشن های بسیاری را بروز رسانی کرده، اپ های ایمیل، تقویم، تلفن، پیام ها، people و نقشه از جمله اپلیکیشن هایی هستند که دستخوش تغییرات جالبی گشته اند. همانگونه که اطلاع دارید، اپ تقویم و ایمیل، همان اپلیکیشن های فراگیری هستند که بر روی تمام پلتفرم ها به شکل یکسان نمایش داده خواهند شد.

اما خبر خوب برای طرفداران ویندوزفون اینکه نسخه جدید، شامل مرورگر اسپارتان نیز می گردد، هرچند که Internet Explorer نیز همچنان حضوری مستمر دارد. Gabe Aul در این خصوص می گوید: «اینترنت اکسپلورر از موتور رندرینگ جدید ما استفاده کرده و عملکردی بی نظیر در اختیار کاربران قرار می دهد. قابلیت هایی نظیر Reading View و Reading List نیز حالا به آن اضافه گشته اند.»

عجیب اینجاست که پروژه اسپارتان، هنوز به عنوان مرورگر اصلی و پیشفرض در این نسخه قرار داده نشده اما شانه به شانه ی IE11 در کنار کاربران، آنها را همراهی خواهد نمود. Spartan همچنین از رابط کاربری جدیدی نیز برای آدرس بار خود استفاده می کند که هنوز کاربران نظر نهایی خود را در خصوصش اعلام نکرده اند؛ برخی دوستش دارند و بعضی نیز آن را جالب نمی دانند.

به زودی نسخه پیش نمایش جدید نیز عرضه خواهد شد و در دیجیاتو، اخبار تکمیلی در خصوص آن را برایتان قرار خواهیم داد؛ لازم به ذکر است که نسخه های پیش نمایش دارای باگ هایی نیز هستند اما اگر تمایل دارید آنها را امتحان کرده و با فضای ویندوز ۱۰ برای موبایل ها آشنا گردید، به ویندوز اینسایدر مراجعه فرمایید.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato