دست های رباتیکی که مانند یک سرآشپز غذا می پزند

دست های رباتیکی که مانند یک سرآشپز غذا می پزند

تیم اندرسون برنده سال ۲۰۱۱ مسابقات آشپزی MasterChef خالق این دو دست رباتیکی هنرمند است که در تصویر می بینید و هم اکنون در نمایشگاه رباتیک صنعتی Messe در هانوفر آلمان در معرض دید عموم قرار دارند.

حتما تصورتان این است که اندرسون برای آنکه به این دست ها یاد دهد چگونه در نمایشگاه آشپزی کنند و همگان را از هنر خود شگفت زده نمایند، ساعت ها کدنویسی کرده، در حالی که اینگونه نیست.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این آشپز خلاق برای آموزش ربات خود، یک آشپزخانه کوچک ساخت و تعدادی دوربین تشخیص حرکتی را روی بدنه دستگاه تعبیه کرد. در مرحله بعد لازم بود که اندرسون غذای مورد نظرش را مقابل دوبین ها تهیه کند تا حرکاتش دیجیتالی شده و ربات آنها را تقلید کند.

آنها که در نمایشگاه حضور داشته و از نزدیک شاهد کار کردن دستگاه بودند و طعم غذاهایش را چشیده اند، عملکرد آن را فوق العاده ارزیابی کردند.

به گفته اندرسون، ساخت این ربات آغاز راهی قابل توجه و مهم است و به موجب آن، فرصتی تازه برای تهیه غذاهای مطلوب به وجود می آید و مردم می توانند غذاهای سایر مناطق دنیا را نیز تست کنند.

شرکت Moley Robotics که ساخت این ربات را بر عهده داشته، ابراز امیدواری کرده که ظرف دو سال آینده موفق به ساخت نوعی آشپزخانه مکانیزه برای منازل شود که با قیمت ۱۵۰۰۰ دلار به فروش خواهد رسید.

این آشپزخانه شامل دست های رباتیک، سینک، فر و ماشین ظرفشویی خواهد بود تا پس از اتمام فرایند طبخ غذا، ربات آنجا مرتب نماید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato