همه چیز درباره آیفون 13
گوگل پروسه یافتن موبایل های اندرویدی گم شده را آسان تر می کند

گوگل پروسه یافتن موبایل های اندرویدی گم شده را آسان تر می کند

گاهی فراموش کار می شویم و موبایل خود را در گوشه ای جا می گذاریم؛ گاهی هم تلفن همراهمان سرقت می شود. موبایل های هوشمند امروزی این قابلیت را دارند تا از سوی کاربرشان ردگیری شوند؛ این پروسه البته در مورد پلتفرم اندروید پیش نیاز هایی هم دارد و قبل از آن که اتفاقی روی دهد، باید هم در سایت گوگل (Android Device Manager) و هم در موبایل اندرویدی خود این قابلیت را فعال کنیم. پس آن نیز برای یافتن و تماشای محل موبایل هوشمند، به گوگل و قسمت مذکور رفته و از آنجا محل قرارگیری موبایل را مشاهده کنیم.

حال اما گوگل تلاش نموده تا این قابلیت را به شکل آسان تری پیاده سازی کند؛ از این به بعد صرفا در نوار جستجوی گوگل عبارت «find my phone» را تایپ کنید تا گجت اندرویدی خود را بر روی نقشه ببینید. البته احتمال دارد از شما خواسته شود تا جهت اطمینان، یک بار دیگر با اکانت گوگل خود لاگین کنید.

پس از ظاهر شدن موبایل بر روی گوگل مپ، گزینه های متقاوتی در اختیارتان قرار خواهد گرفت؛ می توایند برای ۵ دقیقه زنگ اسمارت فون خود را به صدا در آورید و یا در صورتی که اطلاعات مهمی بر روی آن قرار گرفته،‌ از راه دور تمام محتوای موجود بر روی آن را پاک کنید. این امکان نیز وجود دارد که بتوان رمز دستگاه یا همان PIN را تغییر داد. در هر صورت، از این به بعد راحت تر می توانید از خود Google.com بپرسید موبایلتان کجاست.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato