خالق Smell-o-phone رایحه های مختلف را به سرودها و کتاب های دیجیتالی متصل کرده

خالق Smell-o-phone رایحه های مختلف را به سرودها و کتاب های دیجیتالی متصل کرده

مدتی قبل یکی از اساتید دانشگاه هاروارد دستگاهی به نام بو و تلفن (Smell-o-Phone) را معرفی کرد و حالا اعلام کرده که این محصول را به روزرسانی کرده و کتاب های الکترونیکی، سرود و لباس را نیز به آن افزوده است.

اگر لباس هایی که از خود بو متصاعد می کنند چندان به نظرتان عجیب نمی آیند، بهتر است خود را برای کتاب های الکترونیکی و سرودهای عطرآگین آماده نمایید.

پروفسور دیوید ادواردز، این متون و موسیقی های دیجیتالی را oBook و oSong می خواند و اظهار داشته که این دو را با اختراع دیگر این شرکت به نام oPhone پیوند داده و دستگاهی را ساخته که مشتمل بر کلیه چیپ های تولید کننده بو است و به قدری رایحه های مختلف را با یکدیگر ترکیب می کند تا همان چیزی را بسازند که در یک فایل به آن اشاره شده.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این دستگاه برای نخستین بار در سال گذشته معرفی شد و در آن دوران بیشتر برای ضمیمه کردن رایحه به پیام هایی مناسب بود که از طریق اپلیکیشن همراهش از سوی فرستنده به آنها اشاره شده بود.

اما حالا امکانی فراهم شده که تصاویر oBook را همراه با تگ رایحه ارسال نمود و مادامی که از طریق دستگاه هوشمندی که به oPhone متصل شده به آن فایل ها دسترسی داشته باشید، می توانید آن رایحه را احساس کنید.

در مورد oSong هم باید بگوییم که در زمان پخش این سرودها، متناسب با ملودی آنها رایحه خاصی پخش می شود. خبر بد این اینکه فعلا امکان خرید oSong و oBook وجود ندارد و این دو قابلیت فعلا جنبه نمایشی دارند.

نخستین oBook طبق اعلام سازنده اش Three Bears: The Smelly Version نام گرفته و در تاریخ ۱۸ آوریل در موزه تصاویر متحرک نیویورک به نمایش درآمد.

اما نخستین oSong توسط دانیل پیتر بیرو آهنگساز بلغاری- کانادایی ساخته شده و در ۱۷ آوریل  در  Le Laboratoire Cambridge اجرا شده است.

obracelet

در حال حاضر این شرکت تنها یک محصول را از خانواده oClothing خود آماده فروش دارد که oBracelet نام گرفته و ۱۰ دلار قیمت دارد. این دستبند دارای یک چیپ تولید کننده رایحه است که بوی تولید شده توسط آن می تواند برای چندین هفته باقی بماند.

تردیدی نیست که اگر این شرکت بتواند راهی را برای ضمیمه کردن رایحه های مختلف به متون و سرودها پیدا کند قطعا بسیاری را با خود همراه خواهد کرد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato