آیا محصولات سال آتی سامسونگ همراه با دوربین دوگانه عرضه می شوند؟

آیا محصولات سال آتی سامسونگ همراه با دوربین دوگانه عرضه می شوند؟

شرکت های تولید کننده تلفن همراه تقریبا هر نوآوری یا ابتکاری را روی دوربین محصولات خود به کار گرفته اند و ایده قرار دادن یک دوربین دوگانه روی بدنه این دستگاه ها به هیچ وجه تازگی ندارد چراکه در سال ۲۰۱۴ میلادی HTC One M8 به یکی از آنها مجهز شده بود.

دوربین ثانویه در اصل اطلاعات مربوط به عمق تصویر را دریافت کرده و با افزودن شدن آن اطلاعات اضافی به تصویر، امکانی را فراهم می کند تا سوژه اصلی از پس زمینه جدا شود.

حالا شایعات حکایت از آن دارند که سامسونگ نیز در حال تست یک حسگر دو گانه برای دوربین محصولات آتی اش است. در گزارشی که اخیرا در این رابطه منتشر شده، ذکر گردیده که صنعت موبایل در حوزه کیفیت دوربین به سکون رسیده و روش های سنتی نیز محدودیت های خود را دارند و به همین دلیل است که سامسونگ مشغول کار روی این تکنولوژی است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

نمی توان مشخص کرد که این کمپانی کره ای هم اکنون در کدام مرحله از تست محصولات خود قرار دارد و اینکه آیا می توان ثمره این تحقیقات را در محصولاتی آتی سامسونگ دید یا خیر.

علاوه بر این مشخص نشده که سامسونگ با در نظر گرفتن دوربین های دوگانه برای محصولات خود چه هدفی را دنبال می کند و صرفا می دانیم که این حسگرها برای جمع آوری اطلاعات مربوط به عمق تصاویر و همچنین امکان تغییر فوکوس عکس پس از گرفته شدن آن مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر این، گفته می شود که دوربین های دوگانه نقشی کلیدی در تنظیم روشنایی پس زمینه دارند و امکان زوم آسان و همچنین دنبال نمودن سوژه های در حال حرکت را برای کاربر فراهم می کنند.

در این گزارش ذکر شده که این شرکت چهار مساله را در ساخت دوربین های دوگانه خود در نظر دارد (تصحیح نور پس زمینه، زوم کردن در حین تصویر برداری، سایه و روشن کردن تصویر، عکس برداری سریع) که احتمالا در نیمه دوم سال جاری ساخت آن تکمیل می گردد و از نیمه نخست سال آینده در محصولات سامسونگ به کار گرفته خواهند شد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato