آنریل انجین 4 از هدست واقعیت مجازی Vive پشتیبانی می کند

آنریل انجین 4 از هدست واقعیت مجازی Vive پشتیبانی می کند

آنریل انجین 4 از هدست واقعیت مجازی Vive پشتیبانی می کند

بزرگترین توزیع کننده بازی های پی سی و سازنده محبوب ترین موتور بازی سازی تاریخ در حال پشتیبانی از یک هدست واقعیت مجازی هستند. آنچه که انتظار داشتیم بالاخره در حال رخ دادن است. توسعه دهندگان هدست واقعیت مجازی وایو حالا می توانند برای ساخت بازی و برنامه های دیگر از آنریل انجین ۴ استفاده کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آنریل انجین در حال حاضر از آکیلس ریفت و Gear VR هم پشتیبانی می کند و کسانی هم که پروژه مرفیوس را به باقی هدست ها ترجیح می دهند هم احتمالا تاکنون بهترین تجربه را با آنریل انجین داشته اند. اپیک گیمز قصد دارد در آپدیت جدید آنریل انجین، ویژگی های جدیدی در اختیار توسعه دهندگان پروژه مرفیوس قرار دهد.

در نقشه توسعه آنریل انجین ۴، چندین نکته جالب ذکر شده که یکی از این مسائل، توجه خاص اپیک به پروژه مرفیوس و SteamVR است. زمانی که پشتیبانی از SteamVR آغاز شود، تمام هدست های دیگری که با همکاری والو در حال توسعه اند، قادر به استفاده از آنریل انجین ۴ خواهند بود و این تنها محدود به محصول HTC نمی شود.

وایو اوایل ماه گذشته در کنفرانس جهانی موبایل ۲۰۱۵ رونمایی شد و پس از آن در کنفرانس بازی سازان ۲۰۱۵ بیشتر توصیف شد. تکنولوژی Lighthouse یا اتاق روشنایی به توسعه دهندگان و بعدها گیمرها اجازه می دهد فضای یک اتاق را به فضایی کاملا مجازی تبدیل کرده و در آن به فعالیت بپردازند.

والو تکنولوژی SteamVR را به رایگان در اختیار کمپانی ها قرار می دهد و HTC اولین شرکت بزرگی است که پروژه SteamVR خود را معرفی کرده است. SteamVR را می توان به نوعی مشابه اندروید در نظر گرفت.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل