سامسونگ و روش تازه ای برای تولید لبه خمیده گلکسی S6 Edge

سامسونگ و روش تازه ای برای تولید لبه خمیده گلکسی S6 Edge

همانگونه که قبلا نیز برایتان نوشته بودیم، گلکسی اس ۶ اج با تقاضای بسیار بالایی از سوی کاربران مواجه گشته و سامسونگ نیز به دلیل استفاده از پروسه ای پیچیده برای خم کردن لبه های پنل نمایشگر این موبایل، قادر نیست به اندازه کافی S6 Edge تولید کند.

اما گزارش های تازه ای از کشور کره جنوبی، خبر از استفاده ی سامسونگ از روش تازه ای می دهند که می تواند هم در کاهش هزینه های تولید موثر بوده و هم سرعت پروسه مورد بحث را افزایش دهد.

در حال حاضر، روش تولید لبه های خمیده گلکسی اس ۶ اج به این صورت است که پنل نمایشگر ابتدا در هر دو سمت بالا و پایین حرارت دیده و سپس خم می شود؛ اما چنین خم شدنی، باعث ایجاد رگه های بسیار ریزی بر روی صفحه نمایش و محل خم شدن می شوند. سپس این رگه ها پالیش خورده می شوند تا هیچگونه مشکلی برای نمایشگر و نحوه کارکرد آن وجود نداشته باشد، اما مشکل اینجاست که پروسه پالیش دادن بسیار هزینه بر و وقت گیر خواهد بود.

حال تکنولوژی جدید سامسونگ به این گونه خواهد بود که صرفا از یک سمت به صفحه نمایش گلکسی اس ۶ اج حرارت وارد خواهد شد که همین موضوع، باعث می شود رگه های ایجاد شده توسط گرما و خم شدن، به نصف تقلیل یافته و این مسئله نیز موجب هزینه و زمان ساخت کمتری گردد. سامسونگ به زودی این روش را در کارخانه ویتنام خود مورد آزمایش قرار می دهد و در صورت موفقیت آمیز بودن طرح، به سرعت از آن در خطوط تولید انبوه استفاده خواهد شد.

نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato