گلکسی اس ۶ سامسونگ با دو سنسور دوربین متفاوت عرضه شده است

گلکسی اس ۶ سامسونگ با دو سنسور دوربین متفاوت عرضه شده است

اینکه سامسونگ موبایل پرچمداری را با دو سنسور متفاوت دوربین روانه ی بازار نماید پدیده ی تازه ای محسوب نمی گردد و کره ای ها قبلاً هم چنین سیاستی را اتخاذ نموده اند، اما حالا به نظر می آید کهکشانی های تازه معرفی شده یعنی گلکسی اس ۶ و اس ۶ اج نیز از قاعده ی مذکور مستثنی نگشته اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در حالیکه در ابتدای ارائه ی دو موبایل مورد بحث به بازار اعلام شد که هر دوی آنها از سنسور دوربین IMX240‌ سونی بهره می برند، ظاهراً اکنون و طبق اظهار نظر کاربران مشخص گشته که کمپانی کره ای تعدادی از پرچمداران جدیدش را با سنسوری ۱۶ مگا پیکسلی و تولید شده توسط خودش به فروش رسانده است.

سامسونگ قبلاً هم در مورد گلکسی نوت ۴ راه و روشی مشابه را در پیش گرفته بود، بدین صورت که در سری دارای چیپست اگزینوس سنسور دوربینی با عنوان SLSI_S5K2P2 و توسعه یافته در خانه خود را استفاده می کرد، در حالیکه مدل های دارای چیپست اسنپدراگون ۸۰۵ از سنسور IMX240‌ سونی بهره می بردند.

نکته در اینجاست که اینبار کره ای ها به صورت کامل استفاده از چیپست های اسنپدراگون کوالکام را کنار گذاشته و کاملاً به چیپست های اگزینوس شان تکیه نموده اند، با این وجود بازهم بسیاری از کاربران گلکسی اس ۶ در انجمن XDA گزارش می نمایند که موبایل های آنها از سنسورهای دوربین متفاوتی (سونی یا سامسونگ) بهره مند است و ظاهراً سامسونگ از الگوی خاصی که معین کند کدام سری از تولیداتش از چه سنسوری بهره می برد پیروی نکرده.

البته گزارش ها می افزایند تفاوت عملکرد بین دو سنسور فوق الذکر چندان نیست و باید منتظر ماند و دید آیا سامسونگ راهی را برای اینکه بتوان معلوم کرد یک تلفن هوشمند گلکسی اس ۶ از چه سنسوری بهره می برد را ذکر خواهد نمود یا خیر.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato