فروش مایوس کننده One M9؛ کمترین درآمد برای ماه آوریل در ۶ سال گذشته

امروز شرکت تایوانی HTC آمار درآمدهای خود در ماه آوریل را منتشر نمود که از کاهش ۳۸.۶ درصدی نسبت به آوریل سال گذشته خبر می دهد. تحلیلگران نیز البته بیکار ننشسته و به سرعت این آمار اسفناک را به فروش نا امید کننده تلفن هوشمند One M9 نسبت داده اند.

صرفا یک ماه پیش بود که کمپانی تایوانی، گزارش مالی سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ را ارائه داد که می شد آماری امیدوار کننده را در آن دید؛ اکنون ولی کمپانی مورد بحث نتایج فروشی را در ماه آوریل ارائه داده که در ۶ سال گذشته، با کاهشی بی سابقه رو به رو بوده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در آوریل سال ۲۰۱۴ اچ تی سی درآمدی ۷۱۹.۲۴ میلیون دلاری را از آن خود نمود؛ این درآمد اما در آوریلی که چند روز پیش به پایان رسید، صرفا ۴۳۹.۹۵ میلیون دلار بوده است. چنین درآمدی حتی از ماه قبلی، یعنی مارس نیز ۳۲.۲۶ درصد کمتر محسوب می شود؛ شرکت تایوانی در آن ماه به درآمدی ۶۵۲.۴۴ میلیون دلاری دست یافته بود.

یکی از محققان موسسه مشاوره مالی Yuanta که نامش فاش نگشته، اذعان دارد که اچ تی سی صرفا توانسته ۴.۷۵ میلیون دستگاه One M9 در ماه گذشته به فروش برساند که در برابر فروش هشت میلیونی ماه اول M8، دارای یک کاهش ۴۳.۷۵ درصدی است. در قیاس با فروش M7 نیز در سال ۲۰۱۳،‌ شرکت تایوانی با ۳۵.۷۱ درصد کاهش تقاضا رو به رو شده زیرا میزان فروش M7 در زمان یاد شده، ۷ میلیون دستگاه بود. در این میان البته شاید بتوان گفت درآمد ماه May تایوانی ها بهتر از آوریل باشد؛ HTC در این ماه موبایل های جدید و قدرتمند تر از پرچمدار اصلی خود به نام +M9 و +E9 را در کشور چین به بازار می فرستد.

تحلیلگری که نامش فاش نشده، ادامه می دهد که تایوانی ها شایعات عدم استقبال کاربران از چیپست اسنپدراگون ۸۱۰ را نادیده گرفتند، همین مسئله یکی از دلایل بزرگ پرطرفدار نبودن One M9 است. پرچمدار جدید HTC پس از ورود به بازار، انتقادات بسیاری را برای گرم شدن بیش از حد بدنه، دوربین با کیفیت پایین (سنسور ساخت توشیبا) و البته طراحی تکراری به خود دید.

مدیران تایوانی پیشتر گمانه زنی کرده بودند که به درآمدی ۱.۵ الی ۱.۷ میلیارد دلاری در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ دست خواهند یافت؛ رقمی که تحلیلگران باور دارند بعید است HTC قادر باشد به قسمت کمتر آن نیز نزدیک گردد.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟