گوگل در I/O امسال از اندروید M پرده برداری می کند

درست همانند سال های گذشته، گوگل قصد دارد در مراسم سالانه I/O که مخصوص توسعه دهندگان اش برگزار می کند، اندروید بعدی را معرفی نماید. البته گوگل به صورت رسمی این مسئله را تائید نکرده اما بخشی از برنامه مدون مربوط به I/O 2015 در خود نام "Android M" را گنجانده است که البته حالا دیگر در وبسایت مربوط نمی توان این برنامه را مشاهده کرد.

سال گذشته، پیش از این که گوگل رسما اندروید Lollipop را معرفی کند، از نام اندروید L برای توصیف سیستم عامل جدیدش استفاده می کرد. همه این ها در حالی است که اندروید آبنبات چوبی یا اندروید L، هنوز کمتر از ده درصد سهم بازار سیستم عامل های اندرویدی را در اختیار دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

متاسفانه توصیفی که در برنامه ریزی گوگل آمده بود، توضیحات چندانی در ارتباط با مراسم نمی دهد. بخش Android at Work تنها می گوید که اندروید M، قدرت اندروید را به تمامی محل های کاری می آورد.

گوگل سال هاست که تلاش می کند اندروید را روی هر دستگاهی که می تواند قرار دهد. از تلفن ها شروع شد، به تبلت ها، تلویزیون ها و ماشین ها رسید و حالا هم کامپیوترهایی داریم که سیستم عامل کروم با هسته اندروید دارند.

و اما حالا به نظر می رسد تلاش گوگل برای رسیدن به جمعیت بزرگ تری است و می خواهد گامی بزرگ در جهت به دست آوردن توجه کسب و کارها بردارد.

قسمت دیگری از مراسم در ارتباط با مسئله اعلان هایی است که در اندروید لالیپاپ چوبی دستخوش تغییرات شد. بخشی دیگر به فرامین صوتی مربوط است. احتمالا در اندروید M، تلفن همراه ما فهم کلمات بیشتری خواهد داشت و به OK Google ختم نخواهد شد.

در توضیحات مربوط به این بخش آمده که بیش از یک میلیارد تلفن همراه اندرویدی وجود دارد و این آمار رو به افزایش است. گوگل قصد دارد شیوه جدیدی برای دسترسی آسان به تمام بخش های تلفن همراه را معرفی کند. Voice Access یک سرویس جدید است که به کاربر اجازه می دهد از طریق صدا به همه جای تلفن همراه اش سرک بکشد.

ساندار پیچای در روز 28 ماه مه، پنج شنبه 7 خرداد به روی صحنه می رود و I/O 2015 را شروع می کند.

ویجیاتو

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟