یک سوم کاربران جدید آیفون در اروپا، پیش از این موبایل اندرویدی داشته اند

راهکارهای تبلیغاتی جدید اپل برای جذب مخاطبین جدید از جبهه دشمن در اروپا با موفقیت به همراه بوده. یکی از استراتژی های اپل، متقاعد کردن کاربران اندرویدی برای تعویض تلفن های همراه شان با آیفون های جدید است.

داده های جدید از Kantar World Panel نشان می دهد که در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵، نزدیک به ۳۳ درصد آیفون های جدید در دست کاربرانی قرار گرفته که پیش از این تلفن همراه اندرویدی داشته اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کوک ماه گذشته به این مسئله اشاره ای داشت و گفت تعداد کسانی که پیش از این آیفون نداشته اند و حالا به سراغ آیفون ۶ و ۶ پلاس آمده اند نسبت به هر زمان دیگری بیشتر شده و این رقم همچنان در حال افزایش است.

در حقیقت تعداد کسانی که از اندروید به آیفون روی آورده اند، نسبت به هر سه سال گذشته بیشتر بوده.

برای تشویق بیشتر کاربران اندرویدی، اپل راهنمای قدم به قدمی را جهت انتقال داده ها به iOS منتشر کرده و در ماه مارس نیز اعلام شد کسانی که مایل به دریافت آیفون هستند می توانند تلفن اندرویدی خودشان را به اپل تحویل داده و آیفون تحویل بگیرند (البته در ازای مبلغی).

در اروپا و آمریکا، کاربران می توانند تلفن های اندرویدی، ویندوزفونی و بلک بری خودشان را به اپل بدهند و همین مسئله بدون شک تاثیر به سزایی در این آمار دارد.

بسیاری از کاربران اندرویدی نمایشگر کوچک آیفون های قبلی را نمی پسندیدند و بین آیفون های کوچک و آیپدهای بزرگ، گزینه دیگری برای شان در دسترس نبود. آیفون ۶ پلاس اگرچه در اوایل راه با مشکلاتی رو به رو شد اما در جلب نظر کاربران خارجی بسیار موثر بوده.

چینی ها عاشق فبلت ها هستند و میزان فروش اپل به ۲۶.۱ درصد تلفن های فروخته شده رسیده. اگرچه چین توسط شیائومی و هوآوی قبظه شده اما اپل هم توانسته در این بازار موفقیتی کسب کند و این کشور را تبدیل به دومین بازار پرفروش خود نماید.

ویجیاتو

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟