حسگر برخی از دوربین های سری Rebel T6s و T6i کانن دچار نقص جدی است

حسگر برخی از دوربین های سری Rebel T6s و T6i کانن دچار نقص جدی است

حسگر برخی از دوربین های سری Rebel T6s و T6i کانن دچار نقص جدی است

کمپانی کانن تایید کرده که حسگر تعدادی از دوربین های DSLR آن با مدل های Rebel T6s و T6i که در ماه فوریه معرفی شدند دچار مشکل بسیار جدیست.

این مساله چند روز پیش و از سوی LensRentals روشن شد؛ سایت مذکور در زمینه اجاره دادن لنز فعالیت دارد و به صورت اتفاقی دریافت که تعدادی که لنزهایش دارای حسگرهای «غبار گرفته یا روغنی» هستند.

همین مساله کمپانی سازنده را برآن داشت تا بررسی دقیقی روی لنزهای تولیدی اش انجام دهد و در جریان آنها به مشکلی عظیم تر پی برد؛ امکان پاک کردن سنسورها با استفاده از روش های معمولی وجود نداشت چراکه آن لکه های میکروسکوپی زیر یکی از لایه های شیشه قرار داشتند و همین مساله آنها را پایدار می کرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به خاطر جدی بودن این مساله کانن دستورالعملی را برای دارندگان دوربین های مشکل دار ارائه نمود و در کنار آن اعلام کرد که دستگاه های دارای این ایراد را در صورت نیاز تعمیر می کند و از این بابت پولی را از کاربران خود نمی گیرد.

کمپانی مورد بحث مشخص نکرده که آیا در آینده از دارندگان دوربین های یاد شده می خواهد دستگاه های خود را باز گرداندند یا خیر اما اعلام کرده که به زودی اطلاعات بیشتری را در این رابطه منتشر خواهد کرد.

یکی از سخنگویان این شرکت اظهار داشت: «در حال حاضر صرفا می توانیم از مشتریان خود که به خاطر وجود این نقص به دردسر افتاده اند عذرخواهی کنیم و این نوید را بدهیم که به دنبال راهکاری برای حل این مشکل هستیم.»

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل