اسنپدراگون ۸۱۸ با ده هسته پردازشی در راه است [شایعه]

هفته پیش در دیجیاتو جزئیات مفصلی را در رابطه با سیستم-روی-چیپ MT6796 از مدیاتک منتشر نمودیم. این محصول عضوی از سری چیپست های X20 کمپانی تایوانی تولید کننده اش به حساب می آید و پردازنده ی آن دارای ده هسته است.

مدیاتک در آخرین دستاورد خود چهار هسته ی Cortex-A53 (با سرعت پردازش ۱.۴ گیگاهرتز) را در کنار چهار هسته ی Cortex-A57 (با سرعت پردازش ۲ گیگاهرتز) و دو هسته ی Cortex-A72 (با سرعت پردازش ۲.۵ گیگاهرتز) به کار گرفته است.

همانطوری که قبلاً نیز اشاره شد، MT6796 می تواند تنها از مودم های LTE Cat-6 و حافظه های رم LPDDR3 تا حداکثر فرکانس ۹۹۳ مگاهرتز پشتیبانی به عمل آورد و این در حالیست که محصولات کمپانی های رقیب یعنی کوالکام و سامسونگ پشتیبانی از رم های ۱۶۰۰ مگاهرتزی LPDDR4 و مودم های LTE Cat-9 را در دستور کار خود دارند.

در کنار همه ی این اخبار اما امروز اطلاعات تازه ای از یک چیپست جدید کوالکام موسوم به اسنپدراگون ۸۱۸ به بیرون درز پیدا کرده که ظاهراً آنهم دارای ده هسته ی پردازشی است.

پردازنده ی سیستم-روی-چیپ مورد بحث برای انجام امور نه چندان پیچیده و سبک چهار هسته ی Cortex-A53 با فرکانس ۱.۲ گیگاهرتز را به خدمت گرفته، دو هسته ی دیگر از همین نوع ولی با سرعت کلاک ۱.۶ گیگاهرتز عهده دار پردازش های متوسط هستند و در نهایت پردازش های سنگین و نفس گیر به چهار هسته ی Cortex A72 با کلاک ۲ گیگاهرتز واگذار گشته اند.

گفته شده است اسنپدراگون ۸۱۸ به پردازنده ی گرافیکی آدرنو ۵۳۲ تجهیز شده، از رم های LPDDR4 و مودم های LTE Cat-10 پشتیبانی به عمل می آورد و تولید آن نیز بر مبنای تکنولوژی ۲۰ نانومتری صورت خواهد پذیرفت.

باید منتظر ماند و دید آیا این شایعات حقیقت دارند و آیا واقعا کوالکام به این سرعت پاسخ مدیاتک را حاضر نموده است یا خیر.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟