سامسونگ در پی تصاحب بازار اندونزی، تولید موبایل در این کشور را آغاز نموده

اواسط سال گذشته میلادی بود که گزارشاتی در مورد برنامه های سامسونگ برای انتقال برخی از تاسیسات تولیدی اش به اندونزی منتشر شد. در واقع مساله ای که در این گزارشات ذکر شده بود نه به انتقال تاسیسات بلکه کسب آمادگی این شرکت برای راه اندازی کارخانجات تولیدی جدید در خاک اندونزی اشاره داشت.

یکی از دلایلی که تصور می شد سامسونگ را به چنین اقدامی واداشته به قانون تازه ای بر می گردد که اخیرا از سوی دولت این کشور وضع گردیده.  در این قانون آمده است، چنانچه شرکت های بزرگ خارجی اطمینان دهند که با تاسیس کارخانه در خاک اندونزی فرصت های شغلی جدیدی را در بازار رو به رشد این کشور ایجاد می کنند، دولت نیز در مقابل از حجم موبایل هایی که توسط برندهای دیگر ساخته می شوند و از مرزهای آن به داخل می آیند، خواهد کاست.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

البته این قانون (و تصمیم سامسونگ برای بررسی تاسیس کارخانه تولیدی جدید در خاک اندونزی) به یک حقیقت بزرگ تر اشاره دارد: حقیقت این است که این کشور آسیایی به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگ ترین بازارهای نوظهور در صنعت تلفن همراه است.

در نتیجه این رشد، دولت نیز طبیعتا ترجیح خواهد داد که فرایند تولید دستگاه های مورد تقاضای شهروندانش (که در حال تبدیل شدن به یک بازار داخلی عظیم است) در خاک این کشور صورت پذیرد.

گفته می شود که از دیدگاه سامسونگ، تولید تلفن همراه برای یکی از بزرگ ترین بازارهای نوظهور در خاک آن، همواره با مشوق های زیادی برای کاهش هزینه همراه بوده است.

حالا براساس جدیدترین گزارشی که از سوی وال استریت ژورنال در این رابطه منتشر گردیده، سامسونگ تولید تلفن های هوشمند خود را پیشتر در خاک اندونزی آغاز کرده است. در واقع منبع این گزارش که در گزارش وال استریت ژورنال «فردی آشنا با این مساله» عنوان گردیده، مدعی شده که سامسونگ فرایند تولید محصولاتش را از ماه ژانویه امسال در خاک این کشور آغاز نموده.

گفته می شود که کارخانه مورد بحث در خارج از جاکارتا قرار دارد و چشم بادامی های کره ای در نظر دارند که ماهانه 1.5 میلیون دستگاه تلفن همراه را از طریق آن تولید کنند.

این منبع در ادامه تایید کرده است که سامسونگ جدیدترین «تلفن هوشمند 4G» خود را نیز در این تاسیسات تولید می کند و حتی فروش کالاهای تولیدی در داخل خاک این کشور را از همین ماه آغاز خواهد کرد. گفتنی است که مقامات کمپانی مورد بحث هنوز در این رابطه اظهار نظر نکرده اند.

Mobit

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟