همه چیز درباره آیفون 13
اسمارت فون ها قادر به شناسایی سرطان چشم هستند

اسمارت فون ها قادر به شناسایی سرطان چشم هستند

شاید قبلا در این مورد شنیده باشید اما از کنار آن به سادگی گذشته باشید. رتینوبلاستوما، یک گونه نادر و بدخیم از سرطان چشم است که بیشتر به سراغ کودکان و نوجوانان می آید. تومور درون شبکیه چشم شروع به رشد کردن می کند اما برای شناسایی آن نه نیازی به دکتر هست و نه فرآیندهای طولانی. تنها به وسیله تلفن همراه خود می توانید متوجه این بیماری شوید.

کودکانی که در شبکیه چشم خود تومور دارند، نسبت به تصاویری که از آن ها گرفته می شود واکنش خاصی دارند. درون عکس ها، مردمک چشم (قسمت سیاه رنگ) آن ها کاملا به رنگ سفید در می آید و همین مسئله اخیرا منجر به نجات جان یک کودک دو ساله شده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

جولی فیتزگرالد، مادر ایوری به ABC News می گوید این حس و حال را داشتم که چشمانش در عکس هایی که از او می گیرم یک مشکلی دارد. پس از خواندن داستان مربوط به شناسایی سرطان از طریق تصاویر معمولی، وی پسر دو ساله اش را به دکتر متخصص نشان می دهد و دکتر بیماری را تائید می کند.

متاسفانه ایوری چشم راست اش را به خاطر ابتلا به این سرطان از دست داد اما والدین او از این بابت خوشحالند که جان فرزندشان را به بهای از دست رفتن یک چشم نجات داده اند.

البته، مشاهده مردمک سفید در تصاویر گرفته شده توسط تلفن های همراه، نشانه قطعی بیماری رتینوبلاستوما نیست اما دکترها می گویند اگر چنین مسئله ای را مشاهده کردید، آن را حتما جدی بگیرید.

مایکل استووارت، چشم پزشک کلینیک مایو به USA Today گفت: "آزمایشی که نتیجه منفی داشته باشد بهتر از سهل انگاری و گذر کردن از آن است. اگر بیماری در مراحل اولیه شناسایی شود، بسیار قابل درمان است. تکنولوژی امروز و شیمی درمانی می تواند زندگی و بینایی کودک را نجات دهد."

به عنوان یک وسیله تشخیصی، دوربین های تلفن های هوشمند وسیله ای موثر است، در حدی که سازمان Childhood Eye Cancer Trust هم سال گذشته در این مورد کمپینی برگزار کرد. اگر می خواهید در این ارتباط بیشتر بدانید یا مورد مشکوکی در اطرافیان خود مشاهده کرده اید، به این لینک مراجعه کنید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato