همه چیز درباره آیفون 13
اپل برای ارتقا سرویس نقشه هایش، یک کمپانی فعال در زمینه مسیریابی را خرید

اپل برای ارتقا سرویس نقشه هایش، یک کمپانی فعال در زمینه مسیریابی را خرید

اپل خود می داند که سرویس نقشه ای که بر روی موبایل هایش ارائه می کند، به هیچ عنوان به خوبی گوگل مپز نیست. این کمپانی پس از ارائه iOS 6 با اعتماد به نفس کامل دست به حذف نقشه گوگل زد و Apple Maps را جایگزینش نمود؛ دقت نقشه های تهیه شده توسط اپل به هیچ عنوان به پای نقشه های گوگل نرسیدند و باعث تمسخر این کمپانی گشتند.

از همان زمان شرکت مورد بحث تلاش می کند تا کیفیت و دقت نقشه های خود را بهبود بخشد و در این راه چند شرکت را خریداری کرده است. امروز خبر رسیده که باز هم اپل در اقدامی دیگر، دست به ابتیاع استارتاپ کوچکی به نام Coherent Navigation زده که در اصل تلاش می کرده تا تکنولوژی استفاده از GPS و دقت آن را بهبود دهد.

MacRumors ابتدا این خبر را گزارش داده و سپس سخنگوی اپل این شایعه را برای نیویورک تایمز تایید کرده است. سخنگوی شرکت یاد شده ضمن تایید خرید Coherent Navigation، نوشته: «اپل گاهی اوقات کمپانی های کوچک فعال در زمینه تکنولوژی را خریداری می کند و ما معمولا علاقه ای به توضیح دادن در خصوص نحوه استفاده و ارائه برنامه هایمان در خصوص این شرکت ها را نداریم.»

آنطور که MacRumours گزارش داده، پیش از خرید کامل Coherent Navigation، برخی از کارمندان آن توسط اپل استخدام شده بودند. حال مشخص نیست که هدف شرکت ساکن کوپرتینو از خرید جدیدش، استعدادهای موجود در این استارتاپ بوده یا تکنولوژی هایشان. همانگونه که گفتیم، اپل برای ارتقای نقشه های خود تا به حال شرکت های زیادی را به دست آورده که می توان به نام های Locationary، Embark، Hop Stop، WifiSLAM و BroadMap اشاره کرد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato