اچ تی سی امسال موبایل های اندرویدی با پنل نمایشگر AMOLED تولید می کند [شایعه]

اچ تی سی امسال موبایل های اندرویدی با پنل نمایشگر AMOLED تولید می کند [شایعه]

بر اساس گزارش وب سایت تایوانی دیجی تایمز، کمپانی HTC قصد دارد به زودی از پنل های نمایشگر AMOLED در موبایل های خود بهره گرفته و تامین کننده ای چینی به نام Hehui Optoelectronics نیز این پنل ها را در اختیار تایوانی ها قرار خواهد داد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفته می شود HTC در موبایل هایی که در نیمه دوم سال میلادی جاری معرفی خواهد کرد، قصد استفاده از نمایشگرهای AMOLED را دارد.

Hehui شرکتی چینی است که در سال ۲۰۰۶ و با حمایت های دولتی شروع به کار نمود. همچنین شایع شده که این شرکت توانسته از سال گذشته تا کنون فناوری های ساخت پنل های AMOLED خود را افزایش دهد و قیمت مناسبی را نیز برای آنها در نظر گرفته؛ این فرصت برای شرکتی نظیر HTC که می خواهد به دلیل شرایط نه چندان مطلوب مالی، تا حد امکان هزینه های ساخت خود را پایین نگه دارد بسیار عالی به نظر می رسد.

زمانی که دوستداران اهالی تکنولوژی نام AMOLED را می شنوند، ناخودآگاه به یاد کمپانی سامسونگ می افتند؛ شرکتی که همچنان ساخت ۹۰ درصد از پنل های نام برده را در دست دارد و بزرگ ترین مصرف کننده آنها نیز به شمار می رود.

گفته شده که HTC تمایل دارد از پنل های AMOLED صرفا در موبایل های میان رده خود بهره گیرد؛ این نوع از پنل ها در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده اند زیرا رنگ ها به شکلی اغراق شده تر از حالت عادی به نمایش کشیده می شوند و رنگ سیاه نیز به شکل عمیقی در اختیار کاربر گذاشته می شود. اکنون هدف اچ تی سی نیز همین است که در موبایل های ارزان قیمت از این تکنولوژی صفحه نمایش بهره گیرد تا کاربران بتوانند با پرداخت هزینه ای متوسط، به چنین پنل هایی دسترسی داشته باشند.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato