راهکار مدیاتک به منظور مقابله با تکنولوژی QuickCharge کوالکام

راهکار مدیاتک به منظور مقابله با تکنولوژی QuickCharge کوالکام

راهکار مدیاتک به منظور مقابله با تکنولوژی QuickCharge کوالکام

تکنولوژی QuickCharge کوالکام سبب گشت تا دیدگاه ما نسبت به عملیات شارژ شدن تلفن های هوشمندمان تغییر کند و زمان کمتری را برای به سرانجام رسیدن این عملیات صرف نماییم.

اندکی بعد کمپانی مورد بحث دستاورد خود در زمینه ی یاد شده را ارتقا داد و آن را تحت عنوان QuickCharge 2.0 به کاربران معرفی نمود؛ بدین طریق افرادی که در گجت هایشان از چیپست های اسنپدراگون سری ۸xx بهره می بردند قادر گشتند تا باز هم سریع تر از گذشته این گجت ها را شارژ نمایند.

اما در سوی دیگر و در مقابل کوالکام برند دیگری با عنوان مدیاتک ایستاده که با تولیدات خودش توانسته انقلابی را در اسمارت فون های چینی پدید آورد و البته امید دارد روزگاری جایگاه اول بازار را تصاحب نماید.

در طول سال های اخیر چیپ های ارزان مدیاتک به فعالان ساکن در سرزمین اژدهای سرخ این فرصت را می دادند تا قیمت محصولات شان را پایین نگه داشته و از این طریق دست همتایان غربی خود را از بازار میهن شان کوتاه نمایند. اما در چیپ ها مذکور جای خالی یک قابلیت مهم یعنی تکنولوژی مشابه QuickCharge کوالکام به شدت احساس می شد و اکنون ظاهراً مدیاتک برای خلا مورد اشاره پاسخی را یافته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تکنولوژی شارژ سریع مدیاتک با عنوان "Pump Express Plus" نامگذاری شده و این کمپانی می گوید راهکارش هم اکنون برای چیپ هایی همانند MT6595 و MT6732 قابل بهره برداری به حساب می آید و با استفاده از روش تازه ارائه گشته سرعت شارژ تا ۴۵ درصد نسبت به شیوه های مرسوم پیشین افزایش خواهد یافت.

جزئیات راه حلی که توسط شرکت تایوانی مورد بحث توسعه یافته و نحوه عملکردش هنوز به صورت دقیق مشخص نیستند، اما برای استفاده از آن ظاهراً لازم است از شارژری ویژه کمک گرفته شود و اولین نمونه از این شارژر که با عنوان HF-QC-084 نامگذاری شده مدهای فنی به شرح زیر دارد:

  • مد معمول: ۵ ولت - ۱.۶۷ آمپر
  • مد توربو ۱: ۷ ولت - ۱.۶۷ آمپر
  • مد توربو ۲: ۹ ولت - ۱.۶۷ آمپر

Koobee Halo 3 اولین تلفن هوشمندی محسوب می گردد که با پشتیبانی از تکنولوژی مذکور وارد بازار خواهد گشت، هر چند که موبایل یاد شده در هیچ بازاری به غیر از بازار کشور چین در دسترس نخواهد بود.

البته در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد و با توجه به اینکه انتظار می رود در آینده ای نزدیک شاهد حضور محصولات مدیاتک در تولیدات بسیاری از برندهای مختلف باشیم، به احتمال زیاد دیر یا زود فرصت خواهیم یافت تا Pump Express Plus را نیز تجربه و آن را با QuickCharge کوالکام مورد قیاس قرار دهیم.

fd129b5fec5824f

Pump-Express-Plus

 

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل