مشکل اینترنت جدیست؛ کابل های نوری به نهایت ظرفیت خود نزدیک می شوند

مشکل اینترنت جدیست؛ کابل های نوری به نهایت ظرفیت خود نزدیک می شوند

مشکل اینترنت جدیست؛ کابل های نوری به نهایت ظرفیت خود نزدیک می شوند

گویا مشکلات پیش روی جهان مجازی و اینترنت، بسیار جدی هستند و کابل های نوری دیگر نمی توانند سرعت انتقال داده هایشان را از آنچه امروز هست، چندان افزایش دهند.

کابل های فیبر نوری که داده های اینترنت را انتقال داده و ترافیک را هدایت می کنند، قدرت محدودی دارند. چند دهه است که مهندسین همواره این کابل ها را تقویت نموده اند تا بتوانند ترافیک مورد نیز اینترنت را جوابگو باشند اما همواره نمی توان به تقویت این کابل ها ادامه داد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس گفته محققان Royal Society، اگر در یک نقطه، قدرت را بیش از ظرفیت بالا ببرید، فیبرها از نور اشباع گشته و کیفیت سیگنال ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد و اکنون، بیش از هر زمان دیگری در حال رسیدن به این سناریو هستیم.

یکی از اساتید دانشگاه به نام Andrew Ellis می گوید: «نمی توانید از یک فیبر انتظار ظرفیت بی نهایت داشته باشید.» فیبر های نوری در حال حاضر محدود به انتقال سرعت ۱۰۰ ترابایت در ثانیه هستند که تا ۵ سال آینده، بعید به نظر می رسد مشکلی ایجاد کنند اما پس از آن و به واسطه استفاده کاربران از محتوای با کیفیت تر نظیر ۴K و ۸K در YouTube و Netflix، مشخصا ترافیک اینترنت به مشکل خواهد خورد.

فیزیکدان ها اکنون نگرانی خود را ابراز کرده و در تلاشند تا پیش از به وجود آمدن مشکل واقعی، آن را حل کنند. یک راه حل این است که قدرت بیشتری را به کابل های نوری انتقال دهند اما همانطور که گفتیم، این امر باعث اختلال در سیگنال ها می شود، فیزیکدان ها می خواهند این کار را انجام داده و سپس از سوی دریافت کننده، سیگنال را تقویت کنند تا از افت کیفیت نیز جلوگیری شود که البته این مسئله همچنان در حد یک تئوریست.

از طرف دیگر مهندسین در حال توسعه فیبرهای نوری تازه ای هستند که از چند هسته برخوردار بوده و می توانند ظرفیت بسیار بیشتری از آنچه فیبر های امروزی حمل می کنند را انتقال دهند که به نظر راه حل بسیار بهتری است.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل