مایکروسافت در پی خرید کمپانی توسعه دهنده اپلیکیشن Wunderlist است [شایعه]

طبق گزارشی که یک نشریه آلمانی با عنوان Manager Magazin منتشر نموده احتمال می رود مایکروسافت تمایل داشته باشد تا کمپانی ۶Wunderkinder را خریداری نماید. این کمپانی توسعه دهنده ی اپلیکیشنی بسیار معروف در زمینه ی مدیریت انجام کارها، با عنوان Wunderlist است که در بین کاربران محبوبیت بسیار زیادی دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

یکی از دلایلی که احتمال می رود کمپانی یاد شده به خاطر آن مورد توجه اهالی ردموند قرار گرفته باشد، رشد بسیار سریع جامعه ی کاربری اش محسوب می گردد. اپ این شرکت در حال حاضر ۱۳ میلیون استفاده کننده ی فعال دارد و Christian Reber، مدیر عامل ۶Wunderkinder بر این باور است که این رقم می تواند در آینده ای نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفر برسد.

آنها برای رسیدن به هدف مورد اشاره یعنی ۱۰۰ میلیون کاربر، طی ماه جاری اقدام به انتشار API جدیدی کردند که اجازه می دهد خدماتشان توسط سایر توسعه دهندگان در دیگر سرویس ها ادغام گردد.

مایکروسافت در حال حاضر اپلیکیشن تقویم Sunrise را در اختیار دارد و این اپ دارای API ویژه ای به منظور ترکیب شدن در ابزارهای مدیریت انجام امور یا در اصطلاح task management است و از همین رو به نظر می آید ترکیب Sunrise با Wunderlist می تواند قابلیت های فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار دهد.

همانطوری که قبلاً هم در دیجیاتو نوشتیم ساکنین ردموند و در راس شان ساتیا نادلا اعتقاد زیادی دارند که باید محصولاتی را در راستای بهره وری بیشتر کاربران ارائه نمایند، همین شعار و دیدگاه باعث گردید آنها اقدام به خرید کلاینت ایمیلی مبتنی بر iOS‌ و اندروید با نام Acompli کنند و در عوض آن ۲۰۰ میلیون دلار پرداخت نمایند. سپس از تکنولوژی Acompli در اپلیکیشن Outlook ارائه گشته ویژه اندروید استفاده شد و بعد از آن نیز نوبت به تقویم Sunrise رسید تا ۱۰۰ میلیون دلار هم برای آن هزینه گردد و اکنون ظاهراً Wunderlist در صف خرید قرار گرفته است.

علی رغم اینکه نشریه Manager Magazin می گوید مذاکرات بین مایکروسافت و ۶Wunderkinder در سطحی پیشرفته دنبال می شود ولی هیچ یک از این دو کمپانی هنوز حاضر نشده اند در مورد خبر فوق اظهار نظر خاصی بکنند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟