همه چیز درباره آیفون 13
پس از ورود اپل واچ، پبل دچار مشکلات مالی شده است

پس از ورود اپل واچ، پبل دچار مشکلات مالی شده است

پبل یکی از تولیدکنندگان ساعت های هوشمندی است که این روزها روی مچ همه دیده می شود اما به نظر می رسد پس از عرضه ساعت اپل، فروش برخی شرکت ها از جمله پبل رو به کاهش رفته است.

مجموعه ۱۵۰ نفره Pebble، اخیرا ۵ میلیون دلار وام دریافت کرده و در این شرایط باز هم کارمندانی استخدام می کنم. شرایط عادی به نظر نمی رسد اما به نظر می رسد مردم هنوز هم به ساعت های شرکت علاقه مندند. آخرین باری که پبل در کیک استارتر طلب سرمایه کرد، در عرض ۱۷ دقیقه به مبلغ مورد نظر رسید و پس از مدتی توانست ۲۰ میلیون دلار جمع کند.

اما محصولات دیگر تاثیر بسزایی روی فروش محصولات پبل طی چند ماه اخیر داشته اند. ساعت اپل، محصولات اندرویدی از سوی سامسونگ و LG، پبل را دچار مشکل کرده اند. هر کدام از محصولات اندرویدی به راحتی محصولات Pebble را در امر فروش پشت سر می گذارند و حالا هم که مدتی می شود اصلی ترین رقیب اسمارت واچ های اندرویدی از راه رسیده.

با این وجود، فضای محصولات پوشیدنی آنقدر کوچک و نوپاست که نمی توان کسی را برنده یا بازنده بازی خواند. اما Pebble باید تغییری در سیاست های خود اتخاذ کند و به جای جذب سرمایه از طریق کیک استارتر، به فکر نوآوری های بیشتری باشد تا بازار را به تصاحب خود درآورد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato