توئیتر در پی خرید Flipboard با قیمت ۱ میلیارد دلار است

اخیرا شایع شده که توئیتر، در صدد به دست آوردن اپلیکیشن خبری فیلیپبورد بر آمده و پیشنهاد خرید ۱ میلیارد دلاری خود را نیز عنوان نموده است.

Flipboard می گوید که هم اکنون ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد (که البته به معنای استفاده همه آنها از این سرویس نیست) و این در حالیست که بسیاری اذعان دارند این اپلیکیشن، پیشتر به نقطه اوج خود رسیده و حال رشد آن در حال کاهش است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شاید تصور کنید که Flipboard، چندان هم به کار این خریدار نخواهد آمد اما توئیتر می تواند از منابع خبری اپلیکیشن یاد شده استفاده کرده و مهم ترین آنها را به اطلاع کاربران خود برساند.

از طرف دیگر Twitter می تواند درآمدهایی از تبلیغات در Flipboard نیز کسب نماید؛ طبق گزارش ها، ارزش اپلیکیشن خبری مورد بحث از سوی سرمایه داران حدود ۸۰۰ میلیون دلار اعلام شده و در سال گذشته نیز توانسته درآمدی ۵۰ میلیون دلاری را رقم زند.

توئیتر اکنون ۳۰۲ میلیون کاربر دارد و امیدوار است با خرید Flipboard بتواند یکی از تاسیس کنندگان آن به نام Mike McCue را نیز به کمپانی خود بازگرداند. لازم به ذکر است که McCue یکی از اعضای هیئت مدیره ی توئیتر در سال های ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۲ بود اما به دلیل رقابت دو اپلیکیشن، از توئیتر استعفا داد و از کمپانی یاد شده خارج شد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در ابتدا، Flipboard صرفا برای آیپد طراحی شده بود و در سال ۲۰۱۱ نیز منتشر شد؛ سپس نسخه ی مخصوص آیفون این اپلیکیشن عرضه شد و امروز برای پلتفرم های اندروید و ویندوز فون نیز در دسترس است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟