همه چیز درباره آیفون 13
جاناتان آیو به سمت «مدیر ارشد طراحی اپل» منصوب می شود

جاناتان آیو به سمت «مدیر ارشد طراحی اپل» منصوب می شود

جاناتان آیو، مردی که مدت هاست طراحی صنعتی محصولات اپل را در دست داشته و سه سالی هم می شود که نحوه طراحی بخش نرم افزار این شرکت (iOS) را به پیش می راند، به زودی یک قدم از فعالیت های روزانه ی مدیریتی دور خواهد شد.

آیو در یک مصاحبه با Stephen Fry می گوید که به زودی در نقش «مدیر ارشد بخش طراحی اپل» انجام وظیفه خواهد کرد. وی اذعان داشته که همچنان مسئولیت های کلی بخش طراحی سحت افزاری و همچنین نرم افزاری بر عهده ی اوست اما برای هر یک از این قسمت ها، معون ارشد دیگری در نظر گرفته خواهد شد و سپس آیو نیز صرفا به نظارت بر روی امور مشغول می شود. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفتنیست که از تاریخ یکم جولای، Richard Howarth مسئولیت بخش طراحی صنعتی-سخت افزاری و Alan Dye نیز مدیریت قسمت طراحی رابط کاربری و نرم افزاری را بر عهده خواهد داشت؛ ضمن اینکه هر دوی آنها نیز از کارکنان قدیمی شرکت مورد بحث به شمار می روند.

آیو اضافه می کند: «این تغییرات، وقت آزاد بیشتری به من می دهد و از کارهای مدیریتی، اجرایی و اداری اندکی دور می شوم.»

وب سایت ۹to5mac نیز جزییات بیشتری در این خصوص برای گفتن دارد و ایمیل تیم کوک برای کارکنان اپل را منتشر نموده است.

تیم کوک

تیم کوک

«جانی همچنان مسئولیت همه ی طراحی های ما را بر عهده خواهد داشت و اکنون به شکل ویژه ای بر روی پروژه های فعلی، ایده های جدید و همچنین ابتکاراتمان در آینده تمرکز خواهد نمود. وی از تاریخ اول جولای صرفا وظایف مدیریتی خود را به Richard Howarth، معاون ارشد بخش طراحی صنعتی و Alan Dye معاون ارشد بخش طراحی نرم افزاری واگذار خواهد کرد.»

جاناتان آیو که بیش از ۲۰ سال پیش به اپل پیوست، به این شرکت کمک نمود تا با ارائه ی محصولاتی نظیر iMac، آیپاد و آیفون ظاهری خاص از خود به نمایش بگذارد. در سال ۲۰۱۲، آیو علاوه بر قسمت طراحی صنعتی، مسئولیت بخش طراحی نرم افزاری را نیز پذیرفت و در نسخه هفتم از پلتفرم iOS، تغییرات بسیار زیادی ایجاد نمود؛ هم اکنون سمت او، معاون ارشد بخش طراحی در شرکت اپل است. وی در مصاحبه اش با Fry می گوید که قصد دارد بیشتر مسافرت کرده و توجه بیشتری را نیز معطوف فروشگاه های خرده فروشی شرکت مذکور در سطح جهان نماید.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato