یک پیام کوتاه می تواند Messages را در آیفون از کار بیاندازد

در اصطلاحات کامپیوتری و همچنین برنامه نویسی یک مجموعه از متون شامل کاراکترهای مختلف "استرینگ" خطاب می گردد و حالا کاربران دیوایس های اپل متوجه شده اند دریافت یک استرینگ یا رشته ای از کاراکترهای مشخص بر روی اپلیکیشن Messages آیفون، می تواند سبب گردد از ورود به اپ یاد شده جلوگیری به عمل آمده و در برخی مواقع موبایل کرش کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

افرادی که استرینگ مورد بحث برایشان در زمان باز بودن Messages ارسال گشته قادر به خروج از اپ یا رفتن به دیگر مکالمات نبوده اند و کسانی که این رشته از کاراکترها را روی لاک اسکرین شان دریافت نموده اند گفته اند دیگر نتوانسته اند Messages را باز نمایند.

کمی پس از انتشار موضوع فوق در اینترنت برخی از کاربران اقدام به شیطنت با آن کرده و با ارسال کدهای مذکور به دیگران دسترسی آنها به مکالمات شان را غیر ممکن نموده اند.

جالب اینجاست که پس از فرستادن استرینگ مشکل ساز در صورتیکه پیغام دیگری از سوی همان فرستنده ارسال گردد کلیه مسائل برطرف می شود. ضمناً فرستاده شدن کاراکترهای مخرب از طریق اپلیکیشن مقیم Messages و یا دیگر ابزارهای ویژه پیامک اثری یکسان خواهد داشت.

این گفته بدان معناست که شما می توانید از طریق محصولات تحت پلتفرم اندروید و حتی ویندوز فون هم استرینگ مورد اشاره را برای یک آیفون ارسال کرده و صاحبش را به دردسر بیاندازید.

کارشناسان ذکر نموده اند در برخی موارد و چنانچه پیغام از طریق سرویس iMessage فرستاده شده باشد، قادر خواهید بود از طریق یک کامپیوتر مک و ارسال پاسخی برای آن مشکل را مرتفع سازید، بدیهی است که متن پاسخ تان اهمیت خاصی ندارد و حتی عبارت سلام (Hi) نیز برای اینکار کفایت می کند.

در صورت عدم دسترسی به مک ارسال پیغام به فرستنده استرینگ از طریق share sheet (کادری که پس از فشردن دکمه ی Share در سایر اپ ها باز می شود) و یا تقاضای فرستادن پیامک از طریق سیری نیز می توانند موثر واقع گردند.

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟