گوگل با یوداسیتی برای برگزاری دوره های آموزش مجازی همکاری می کند

گوگل با یوداسیتی برای برگزاری دوره های آموزش مجازی همکاری می کند

دقایقی پیش و طی کنفرانس I/O اعلام شد که گوگل با Udacity برای برگزاری یک دوره شش مرحله ای آموزش برنامه نویسی اندروید همکاری می کند. هدف از این کار، کمک به توسعه دهندگان برای فرا گرفتن شیوه صحیح برنامه نویسی و ساخت اپلیکیشن هاست.

توسعه دهندگان با گذراندن این دوره و کسب nanodegree از یوداسیتی حتی می توانند به استخدام گوگل دربیایند. همانطور که از شواهد پیداست، این دوره آموزشی برای برنامه نویسان مبتدی نبوده و برای توسعه دهندگان حرفه ای در نظر گرفته شده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

درست مثل باقی دوره های مجازی یوداسیتی، شرکت کنندگان در این دوره قادرند کلیه ویدئوها را به رایگان تماشا کنند. با این وجود برای اخذ مدرک و ارتباط با دستیاران دوره، می بایست هزینه ای ۲۰۰ دلاری را بپردازند (هر چند پس از گرفتن مدرک، شرکت کنندگان در دوره قادر خواهند بود که نصف هزینه پرداختی را پس بگیرند).

بنابرگفته مدیر عامل یوداسیتی آقای سباستین تران، توسعه دهندگان می بایست شش دوره تئوری و تعدادی پروژه را برای کسب مدرک خود به اتمام برسانند. به عنوان مثال در یکی از این دوره ها از هنرجویان خواسته می شود تا از API اسپاتیفای درون یک اپلیکیشن استفاده کنند. تمرکز در این دوره همانند سایر دوره های یوداسیتی بر دانش عملی خواهد بود و پروژه ها اهمیت به مراتب بیشتری از دوره های تئوری خواهند داشت.

تران در این مورد اذعان داشت: " ما می خواهیم شرکت کنندگان در این دوره را به نقطه ای برسانیم که مهارت های خود را حین کار نمایان کنند، نه در آزمون های چند گزینه ای. مطمئنا این همان چیزی است که گوگل از توسعه دهندگان اپلیکیشن هایش می خواهد."

اتمام این دوره تقریبا بین شش تا نه ماه از شرکت کنندگان زمان خواهد گرفت، با این وجود از زمان آغاز دوره افراد حاضر در آن می توانند پروژه ها را با سرعت دلخواه خود پیش ببرند.

google-play-services

 

گوگل برای نشان دادن تعهد خود به این پروژه، پنجاه توسعه دهنده را تا پایان سال برای در نشستی سه روزه به مانتین ویو دعوت خواهد کرد. در این نشست ملاقات هایی صورت خواهد گرفت و گوگل تعدادی از شرکت کنندگان را به استخدام خود در می آورد.

علاوه بر موارد فوق، گوگل با دولت مصر برای برگزاری این شش دوره آموزشی اندروید به زبان عربی همکاری خواهد نمود. برای اولین بار در تاریخ یوداسیتی، دیگر برگزاری این دوره به زبان های دیگر محدود به زیرنویس ویدئوها نیست و کلیه محتوای ارائه شده در هر دوره مختص هر منطقه جغرافیایی خواهد بود. ضمنا گوگل دو هزار بورسیه برای هنرجویان مصری در نظر خواهد گرفت و میزبان فرصت های شغلی برای آنان خواهد بود.

آقای تران معتقد است که این کار می تواند در کاهش جنگ و درگیری در این منطقه موثر واقع گردد.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato