آیا اپل با خرید شرکت Metaio آماده ورود به دنیای واقعیت مجازی می شود؟

واقعیت مجازی این روزها یکی از داغ ترین مباحث حوزه تکنولوژی به شمار می رود. مایکروسافت با هولو لنز، گوگل با CardBoard، سامسونگ با Gear VR و حتی فیسبوک با Oculus Rift در تلاش هستند تا واقعیت مجازی را فراگیر کنند و بدین شکل بازار تازه ای را برای خود رقم زنند.

در این میان اپل به عنوان با ارزش ترین شرکت دنیا، هنوز اقدامی را در راستای ورود به دنیای واقعیت مجازی صورت نداده است. با این حال به نظر می رسد که اهالی کوپرتینو در پشت در های بسته، به شدت مشغول به کار هستند و سعی دارند واقعیت مجازی را نیز با آن استانداردهای سرسختانه خود همراه کنند، تا در نهایت محصولی بی نقص را به دست کاربر برسانند.

اپل در طول سال های گذشته پتنت های بسیاری را در زمینه واقعیت مجازی به ثبت رسانده، که همین موضوع نشان می دهد این مبحث در کوپرتینو به فراموشی سپرده نشده و احتمالا مهندسان بسیاری مشغول کار بر روی آن هستند. اما جالب است بدانید که این شرکت در جدیدترین اقدام خود نسبت به خرید مجموعه Metaio اقدام کرده است.

Metaio یک استارتاپ آلمانی است که از سال ۲۰۰۳ تمرکز خود را بر روی واقعیت افزوده قرار داده و توانسته به تکنولوژی های جالبی نیز در این زمینه دست پیدا کند. حال با پیوستن Metaio به اپل باید منتظر ماند و دید که آیا در طول سال های پیش رو، اپل محصول جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد یا خیر.

در گذشته اپل با معرفی محصولاتی همچون آیفون و آیپد، به نوعی پیشروی دیگر شرکت ها به شمار می رفت، اما اکنون به نظر می رسد که با حضور تیم کوک به جای جابز، سیاست های این شرکت نیز دستخوش تغییر شده است. در واقع اپل دیگر برای اولین بودن عجله ای ندارد، و در عوض ترجیح می دهد در ابتدا بازخوردها را نسبت به محصولات رقبا مشاهده کند و سپس با استفاده از آن ها، محصولی بی نقص را به بازار روانه سازد.

در ویدیو زیر می توانید ایده Metaio از کاربرد واقعیت افزوده در زندگی روزمره را مشاهده نمایید.

نظرات ۲۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟