پشتیبانی اندروید M از صفحه نمایش 4K؛ آیا واقعا به این رزولوشن در موبایل نیاز داریم؟

پشتیبانی اندروید M از صفحه نمایش 4K؛ آیا واقعا به این رزولوشن در موبایل نیاز داریم؟

سال گذشته اولین موبایل های دارای صفحه نمایش Quad HD به بازار عرضه گشتند؛ به شکل دقیق تر اگر بخواهیم بگوییم، یک نمایشگر Quad HD دارای ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ پیکسل است.

در آن زمان بحث های مطرح شد مبنی بر اینکه آیا چشم انسان واقعا قابلیت تشخیص تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰P از ۲K را داراست؟ برخی اعتقاد داشتند که این موبایل ها، صرفا باعث پایان یافتن سریع تر عمر باتری می گردند و البته عده ی دیگری باور داشتند که به دلیل خیره شدن بیش از حد ما به تلفن های هوشمند، بهتر است تا صفحه نمایش از پیکسل های بیشتری برخوردار باشد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ال جی G3، اولین موبایل فراگیری بود که از رزولوشن ۲K استفاده می کرد، اما سازنده موبایل مذکور، از یک افکت بسیار شارپ برای نمایشگر بهره گرفته بود که البته اندکی باعث تعجب می شد. کره ای ها تمایل داشت با این کار، تغییر کیفیت نمایشگر را به شکل واضح تری به سمع کاربران برساند.

lg-g3-oversharpening-1

اکنون البته یک سال از آن زمان گذشته، رزولوشن ۲K برای پرچمداران اندرویدی تبدیل به یک استاندارد گشته و شاید باید در مسابقه ی «اعداد بیشتر» که در میان تولید کنندگان اسمارت فون ها راه افتاده، انتظار صفحه نمایش ۴K را نیز بکشیم.

از طرف دیگر، گوگل نیز قابلیت پشتیبانی از نمایشگرهای ۴K را در اندروید M قرار داده؛ لازم به ذکر است که یک نمایشگر ۴K، دارای ۲۱۶۰ در ۳۸۴۰ پیکسل است. سوالی که - دست کم به شکل تئوری- مطرح است اینکه آیا تا پایان سال ۲۰۱۵ و با از راه رسیدن اندروید M، یک اسمارت فون پرچمدار با چنین رزولوشنی خواهیم دید یا خیر.

پیشتر شایعاتی در خصوص نوت ۵ از سامسونگ برایتان منتشر کرده بودیم که در آنها ذکر شده بود صفحه نمایش موبایل مذکور، ۴K خواهد بود. با فرض اینکه نوت ۵ همچنان از یک نمایشگر ۵.۷ اینچ علاوه بر رزلوشن یاد شده بهره گیرد، در اصل با چگالی ۷۷۳ پیکسل در هر اینچ مواجه خواهیم شد. حال تصور کنید که سازندگان لپ تاپ ها هنوز هم از رزولوشن ۱۳۶۶ در ۷۶۸ در بسیاری از محصولات خود بهره گرفته و چگالی حدود ۱۰۰ پیکسل را در یک نمایشگر ۱۵.۶ اینچ به دست کاربر می رسانند. نظر خود را در زمینه ی کاربردی بودن یا نبودن صفحه نمایش های ۲K و ۴K با دیجیاتو مطرح کنید.

نظرات ۳۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato