اپل: پایش پراکنده ضربان قلب در ساعت، یک ویژگیست نه یک باگ

اپل: پایش پراکنده ضربان قلب در ساعت، یک ویژگیست نه یک باگ

اپل واچ در ابتدای عرضه، هر ۱۰ دقیقه یک بار ضربان قلب کاربر را با استفاده از سنسور مخصوص، می سنجید؛ در اصل ویژگی مذکور در تبلیغات این محصول نیز اعلام شده بود و کاربران می توانستند یک تاریخچه کامل از نحوه کارکرد قلب خود داشته باشند.

اما در هفته ی گذشته یک بروز رسانی برای پلتفرم ساعت اپل به نام Watch OS منتشر شد. همین موضوع باعث گشته تا کاربران این ساعت هوشمند متوجه شوند پس از بروز رسانی ساعتشان، عملیات پایش ضربان قلب توسط سنسور، هر ده دقیقه یک بار صورت نمی پذیرد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپل نیز به این انتقادات پاسخی رسمی داده و عنوان نموده که در بروز رسانی جدید، به شکل عمدی عملیات پایش به صورت پراکنده ای انجام گرفته و هیچ باگی وجود ندارد. در صفحه ی مخصوص به پشتیبانی ساعت در وب سایت اپل که امروز آپدیت گشته، نوشته شده: «ساعت تلاش می کند تا هر ۱۰ دقیقه یک بار، ضربان قلب شما را بسنجد اما این کار را هنگامی که در حال حرکت هستید و یا دست شما مدام در حان تکان خوردن است، انجام نخواهد داد.»

لازم به ذکر است که قبلا توضیحی در خصوص این مسئله داده نشده بود و ساعت اپل نیز هر ۱۰ دقیقه و در هر حالتی، ضربان قلب کاربر را ثبت می کرد.

هنوز به شکل دقیق مشخص نیست که چرا اپل، نحوه عملکرد این بخش از ساعت را دست خوش تغییر نموده؛ کاربران پس از بروز رسانی به نسخه ۱.۰.۱ از Watch OS، متوجه عملکرد پراکنده ی ساعت شده بودند اما در ابتدا حتی در لیست تغییرات ایجاد شده نیز، هیچ اشاره ای به این ویژگی نشده بود.

در هر صورت، گمان می رود که شرکت ساکن کوپرتینو، تلاش می کند تا اشتباهات ساعت را در هنگام فعالیت های فیزیکی به این طریق کاهش دهد؛ مشخصا اگر در هنگام نشستن و آرامش، ضربان قلب ثبت شود، از دقت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. (البته اپلیکیشن Workout می تواند در هنگام ورزش های سنگین نیز برآورد صحیحی از میزان ضربان قلب شما داشته باشد.)

ویجیاتو
نظرات ۲۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato