سرویس استریم موسیقی اپل در WWDC معرفی شده و به اندروید هم خواهد آمد

کمتر از یک هفته به کنفرانس توسعه دهندگان اپل باقی مانده و بازار شایعات نیز در این خصوص، بسیار داغ است. وال استریت ژورنال خبر می دهد که سرویس استریم موسیقی اپل که در مدت اخیر خبرهای بی شماری را در موردش شنیده بودیم، عاقبت در کنفرانس WWDC رونمایی خواهد شد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرویس مورد بحث که هنوز نامش فاش نشده، به شکل ماهانه از کاربران ۱۰ دلار برای گوش فرا دادن به موسیقی نامحدود طلب خواهد کرد. بر اساس گفته های وال استریت، اپل اکنون با عجله در پی بستن قراردادهایی با کمپانی های فروشده موسیقی بوده اما هنوز نتوانتسه رضایت گروه موسیقی Sony، Warner و یونیورسال را کسب نماید که می توان از آنها به عنوان سه فروشنده بزرگ موسیقی در جهان نام برد.

بدترین سناریو در حال حاضر برای اپل می تواند این باشد که در مدت کم تا اعلان رسمی خبر سرویس مورد بحث در WWDC، نتواند قراردادهایش را با ۳ شرکت یادشده تنظیم نماید و حال که اخبار بسیاری از سرویسش نیز فاش شده،‌ مجبور گردد تا اعلام خبر رسمی را به کنفرانس بعدی خود در ماه های آینده موکول نماید.

اسپاتیفای اکنون سه چهارم بازار استریم موسیقی را در دست دارد اما گفته می شود سرویسی که از سوی اپل ارائه خواهد شد، تفاوت هایی با اسپاتیفای خواهد داشت، بخصوص در بحث تجاری. خبر بسیار جالب و یا شاید عجیب هم اینکه اپل می خواهد سرویس استریم موسیقی خود را بر روی پلتفرم اندروید هم قابل دسترس کرده و یک اپلیکیشن برای این سیستم عامل تدارک ببیند که چنین اتفاقی برای اولین بار در میان سرویس های این شرکت که تا کنون به شکل داخلی عرضه شده اند، روی خواهد داد. گفته می شود این اقدام نیز در راستای درآمدزایی بیشتر برای سرویس مورد بحث انجام خواهد گرفت اما می تواند شروعی باشد برای سرویس های فرا-پلتفرمی اپل.

اسپاتیفای با همه ی گستردگی اش، به دلیل استفاده از پلن های تجاری خاصی نظیر استریم رایگان، سودآوری زیادی برای صاحبانش ندارد و اپل می خواهد با ارائه برنامه های تجاری متفاوت، از روی دادن چنین اتفاقی جلوگیری به عمل آورد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟