گوگل: 12.4 درصد از دستگاه های اندرویدی از آبنبات چوبی بهره می برند

براساس جدیدترین آمار و ارقام ارائه شده از سوی گوگل، در حدود ۱۲.۴ درصد از تمام دستگاه های اندرویدی از نسخه آبنبات چوبی بهره می برند.

گفتنی است که گوگل این اطلاعات را از طریق دستگاه هایی به دست آورده که در طول یک دوره هفت روزه از یکم ژوئن ۲۰۱۵ (یازدهم خرداد ماه ۱۳۹۴) از سرویس Google Play استفاده کرده اند و این نخستین باری است که نسخه آبنبات چوبی رکورد ۱۰ درصدی کل کاربران اندروید را می شکند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اندروید ۵.۱ جدیدترین نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل است که تنها روی ۰.۸ درصد از تمامی دستگاه های مبتنی بر این پلتفرم نصب شده. به غیر از چند استثنا، تلفن های هوشمند سری نکسوس در حال حاضر تنها محصولاتی هستند که از این نسخه اندروید بهره می برند که البته این مساله نیز در جریان دو ماه آینده تغییر خواهد کرد.

از طرف دیگر، نسخه ۵.۰ آبنبات چوبی با سهم ۱۱.۶ درصد از کل کاربران، محبوبیت بیشتری نسبت به نسخه جدیدترش دارد.

علیرغم آنکه ظرف دو ماه اخیر، شمار زیادی از دستگاه های اندرویدی، آپدیت آبنبات چوبی را دریافت کردند، نسخه ۴.۴ اندروید موسوم به کیت کت همچنان با در اختیار داشتن ۳۹.۲ درصد از کل کاربران، همچنان محبوب ترین در میان ورژن های مختلف اندروید است.

لوبیای ژله ای یا همان JellyBean نیز نامی است که به نسخه های ۴.۱، ۴.۲ و ۴.۳ اندروید اتلاق شده و تعداد کاربرانش برابر با ۳۷.۴ درصد است و به همین خاطر در جای دوم این جدول قرار دارد.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟