سرویس Apple Pay به خارج از مرزهای آمریکا گسترش می یابد

سرویس Apple Pay به خارج از مرزهای آمریکا گسترش می یابد

پس از گمانه زنی و انتظارهای بسیار، بالاخره اپل اخباری در رابطه با گسترش سرویس Apple Pay خود به بیرون از مرزهای آمریکا را اعلام نمود. این شرکت لحظاتی پیش در کنفرانس توسعه دهندگان خود (WWDC 2015) اطلاع داد که سرویس یاد شده از ماه آینده (جولای) در سراسر مرزهای بریتانیا آغاز به کار خواهد کرد.

در حال حاضر بیش از ۲۵۰ هزار ترمینال در سراسر انگلستان وجود دارد که از قابلیت استفاده از کارت های اعتباری از نوع contactless بهره مند هستند و از ماه آینده امکان استفاده از سرویس Apple Pay نیز به این دستگاه ها افزوده خواهد شد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

فروشندگان انگلستان از همان ابتدا استقبال گسترده ای از سیستم پرداخت «فاقد تماس» کرده و بخش عمده فروشگاه ها و رستوران های بزرگ این کشور در حال حاضر به ابزار مورد نیاز جهت استفاده از این تکنولوژی مجهز هستند.

اپل نیز برای راه اندازی سرویس خود در انگلستان مشغول همکاری با شرکایی همچون HSBC, Santander, Natwest, Nationwide, First Direct و بسیاری دیگر است.

اهالی کوپرتینو همچنین در نظر دارند علاوه بر فروشگاه ها و بانک ها، سیستم حمل و نقل عمومی لندن را نیز تحت پوشش خود قرار دهند. هرچند جزئیات این قابلیت هنوز اعلام نشده اما به نظر می آید اپل برای اضافه کردن امکان پرداخت بلیط اتوبوس و قطار و مترو به خدمات خود، در حال رایزنی با شرکت Oyster باشد.

سرویس پرداخت از طریق Apple Pay در حال حاضر روی آیفون های ۶ و ۶ پلاس قابل استفاده است. ساعت اپل نیز دیگر ابزاری است که به کاربر امکان می دهد تنها با tap کردن به پرداخت مبلغ فاکتور فروشگاه های مجهز به این سیستم اقدام نماید.

لازم به یادآوریست شرکت اپل برای این منظور از ترکیب فناوری NFC و اسکنر اثرانگشت Touch ID خود استفاده می کند تا هویت کاربر پیش از کسر مبلغ تایید شده و شخص دیگری نتواند با استفاده از موبایل یا ساعت فرد به انجام خرید و پرداخت هزینه آن بپردازد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato