هدف اپل برای تعداد مشترکان سرویس استریم موسیقی: ۱۰۰ میلیون کاربر

هدف اپل برای تعداد مشترکان سرویس استریم موسیقی: ۱۰۰ میلیون کاربر

اپل سال ها پیش iTunes را معرفی کرد، فروشگاهی که کم کم، باعث مرگ CD شد و توانست نحوه تعامل بسیاری از کاربران با موسیقی تغییر داده و ساده تر نماید. امروز اما اپل می خواهد تیشه بر ریشه ی iTunes و بخصوص بخش موسیقی اش زده و با معرفی سرویسی که به احتمال زیاد «اپل موزیک» نام خواهد داشت، وارد حوزه استریم موسیقی گردد.

اکنون سرویس های استریم موسیقی نظیر اسپاتیفای و پاندورا، میلیون ها کاربر دارند اما شرکت ساکن کوپرتینو می خواهد با ورودش به این حوزه، بخش عمده ای از مصرف کنندگان این بازار را به خود علاقه مند سازد. با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس گزارش تازه ی نیویورک تایمز، مدیران اپل می خواهند پس از ارائه سرویس استریم موسیقی خود، به ۱۰۰ میلیون کاربر دست پیدا کرده و از سرویس های مشابه جلو بزنند؛ هرچند منبع یاد شده اذعان ندارد که اهالی کوپرتینو در چه چهارچوب زمانی قصد رسیدن به این تعداد مشترک را دارند.

همانگونه که می دانید، سال گذشته اپل کمپانی Beats را با مبلغ ۳ میلیارد دلار خریداری کرد؛ شرکتی که برای سرویس موسیقی خود، صرفا در ایالات متحده ۳۰۳ هزار مشترک دارد. این آمار برای کشور یاد شده در سرویس اسپاتیفای، به رقم ۴.۷ میلیون کاربر که اشتراک خریداری می کنند، می رسد.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که سرویس موسیقی اپل حدود ۱۰ دلار قیمت خواهد داشت و با توجه به اینکه از لحاظ قیمتی هم بر اسپاتیفای برتری ندارد، با این حال مدیران این شرکت هدف ۱۰۰ میلیون مشترک را برای خود در نظر گرفته اند.

این منبع همچنین اذعان دارد که اپل در ابتدای کار، سرویس یاد شده را برای مدت ۳ ماه به شکل رایگان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد؛ از طرف دیگر این خبر شاید صحت شایعه دیگری را تایید نماید، شایعه ای که در آن گفته شده بود اپل می خواهد سرویس موسیقی خود را تحت عنوان یک اپلیکیشن، در اختیار کاربران اندروید هم قرار دهد؛ اقدامی که تا کنون از سوی این شرکت انجام نشده است. در هر صورت، امشب همه ی زوایای این مسئله روشن خواهند شد؛ از شما دعوت می کنیم تا در ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه، با وبلاگ نویسی زنده دیجیاتو همراه باشید.

نظرات ۴۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato