امکان ضبط گیم پلی بازی ها به iOS 9 آمد

چندی است که به لطف ابزارهای ارائه شده از سوی شرکت های شخص ثالث امکان ضبط محتوای در حال نمایش روی نمایشگر آیفون برای کاربران این دستگاه ها فراهم گردیده و متاسفانه این قابلیت تاکنون به صورت رسمی ارائه نشده است.

اما با توجه به معرفی کوتاهی که در جریان کنفرانس توسعه دهندگان اپل صورت پذیرفت، زمان آن رسیده که این شرکت قابلیت فوق را به صورت رسمی عرضه کند. در مراسم شب گذشته، از ابزاری به نام ReplayKit سخن گفته شد که به توسعه دهندگان امکان می دهد قابلیت ضبط محتوای نمایشگر را به بازی های خود اضافه نمایند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

متاسفانه در حال حاضر نمی توان تایید کرد که آیا این قابلیت در آینده صرفا به بازی های افزوده خواهد شد یا اینکه اپلیکیشن های عمومی تری هم از آن بهره مند می گردند.

در هر صورت اینکه بتوانید گیم پلی خود را از روی نمایشگر ضبط نمایید، امکانی بسیاری خوب است که قطعا مورد استقبال کاربران قرار می گیرد و جامعه گیم دنیا هم از شنیدن خبر آن خوشحال خواهندشد.

البته ReplayKit تنها یکی از خبرهای خوش اهالی کوپرتینو برای تولید کنندگان بازی و گیمرهاست. به عنوان نمونه ای دیگر، این شرکت متال را نیز معرفی کرد (همان API نسبتا جدیدی که به توسعه دهندگان امکان می دهد بیشترین بهره را از سخت افزار اپل ببرند).

در کنار متال می توان به SpriteKit و  SceneKit نیز اشاره کرد که در آینده خبرهای بیشتری را در مورد آنها منتشر خواهیم کرد.

این شرکت همچنین دو ابزار جدید به نام های GameplayKit (هوش مصنوعی برای یافتن مسیر و جلوگیری از برخورد با موانع) و Model I/O (برای درک مدل های سه بعدی) را نیز معرفی کرد.

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟