نگاهی به برخی از قابلیت های iOS 9 که در WWDC معرفی نشدند

نگاهی به برخی از قابلیت های iOS 9 که در WWDC معرفی نشدند

روز گذشته اپل iOS 9 را به عنوان جدیدترین پلتفرم دستگاه های موبایل خود معرفی کرد. در چنین کنفرانس هایی البته همواره به معرفی قابلیت های مستقل، زمان بیشتری تعلق می گیرد. اپل نیز دست به همین کار زد و بیشتر وقت WWDC را به ویژگی های اصلی نظیر اپلیکیشن News و همچنین اضافه شدن مسیریابی به سمت ایستگاه وسایل حمل و نقل عمومی اختصاص داد.

امسال البته شاهد رونمایی از قابلیت های کمتری نسبت به سال های گذشته بودیم اما باز هم برخی از موارد وجود داشتند که طی مراسم به آنها اشاره ای نشد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم به جدیدترین قابلیت های iOS 9 که اپل روی صحنه سخنی از آنها به میان نیاورد.

قابلیت Flyover و Walkthrough در نقشه اپل

اپل در خصوص نقشه های خود توضیحات زیادی داد و گفت که کاربر اکنون می تواند با اشاره کردن بر روی یکی از ایستگاه های وسائل حمل و نقل عمومی، مسیرهای مختلفی برای رسیدن به آن را مشاهده کند. اما نقشه های این شرکت به قابلیت های دیگری نیز دست یافته اند که یکی از آنها، Flyover است.

ویژگی یاد شده البته صرفا برای برخی از شهرهای ایالات متحده طراحی گشته به کاربر اجازه می دهد که از فاصله ای تقریبا نزدیک به زمین، نقشه را از آسمان مشاهده نماید. از طرف دیگر به واسطه ی Walkthrough در نقشه های اپل می توانید درون برخی از ساختمان ها را تماشا کنید که البته تعدادشان بسیار کم است.

توسعه پذیری جستجو

معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار اول به نام کریگ فدریگی، شب گذشته زمان زیادی را صرف توضیح در خصوص انعطاف پذیری جستجوها نکرد. اکنون iOS برای پاسخ دادن به جستجو های کاربران، به داده های تولید شده یا موجود در اپلیکیشن ها نیز نگاهی خواهد انداخت تا بتواند نتایج بهتری را در اختیار کاربر بگذراد.

اپل از این شیوه استفاده کرده تا بتواند با گوگل ناو به مبارزه بپردازد و نام سیستم یکپارچه ی سیری و اسپاتلایت را نیز پرواکتیو گذاشته است. قابلیتی که توسعه دهندگان در آینده از آن استفاده های جالبی خواهند کرد.

هوشمند تر شدن اپلیکیشن مخاطبین

در iOS 9، زمانی که یک تماس دریافت می کنید، پلتفرم به منابع زیادی توجه می کند تا حدس بزند چه شخصی با شما تماس برقرار کرده است. به این معنی که وقتی یک تماس ناشناس دریافت می کنید، موبایل حدس می زند چه کسی با شما تماس گرفته و حدس خود را با شما در میان می گذارد. این ویژگی به واسطه هوشمند تر شدن iOS و یکپارچگی بیشتر اپلیکیشن مخاطبین با سیستم پرواکتیو ممکن شده است.

کم حجم شدن آپدیت اپلیکیشن ها

اپل همچنین اذعان کرد که معماری iOS 9 به شکلی انجام شده که اکنون می توان آپدیت اپلیکیشن ها را با اندازه ای بسیار کمتر از سایر اصلی دریافت کرد. این قابلیت جدا از دانلود حجم کمتری از اپ ها و همچنین سرعت بخشیدن به پروسه یاد شده، برای توسعه دهندگان نیز کار را آسان تر کرده و به آنها اجازه می دهد پکیج های کوچک تری را آماده کرده و به عنوان بروز رسانی هایی جزیی به کاربران عرضه کنند.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato