همه چیز درباره آیفون 13
اپل تائید کرد؛ مینی ون های این شرکت در حال تصویر برداری برای اپل مپس هستند

اپل تائید کرد؛ مینی ون های این شرکت در حال تصویر برداری برای اپل مپس هستند

کمی بیش از یک هفته پیش در دیجیاتو و به نقل از وب سایت ۹to5Mac نوشتیم که اپل تلاش دارد پایگاه داده ی ویژه ای برای سرویس نقشه خود ایجاد نماید و بخشی از این پایگاه داده به جمع آوری و تهیه نمای سه بعدی از خیابان ها تخصیص یافته و در همین راستا خودروهایی با نام و تجهیزات برند مورد بحث مشغول تصویربرداری از مکان های مختلف شهر های گوناگون هستند.

اما امروز کمپانی ساکن کوپرتینو در نهایت به شایعات و بحث های پیرامون موضوع یاد شده خاتمه داده و با ایجاد صفحه ای در وب سایت خود رسماً جزئیات مرتبط را تشریح کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپل در صفحه ی پیش تر اشاره شده آورده:

کارمندان ما مشغول راندن خودروهایی در نقاط مختلف جهان هستند تا داده هایی را به منظور بهبود سرویس اپل مپس جمع آوری نمایند. برخی از این داده ها در به روز رسانی های آتی سرویس مذکور به صورت عمومی منتشر خواهند شد.

ما تلاش داشته ایم در حین جمع آوری دیتای مورد اشاره حریم خصوصی اشخاص را حفظ کنیم. برای مثال و در همین راستا چهره کلیه افراد و همچنین پلاک خودروهایی که از آنها تصویر تهیه شده به صورت مات در آمده اند.

اولین بار در ماه فوریه این گمانه زنی مطرح شد که مینی ون های برخوردار از تجهیزات اپل مشغول تصویر برداری جهت راه اندازی یک سرویس استریت ویو توسط این شرکت هستند، اما در همان بازه ی زمانی بسیاری از منابع اصرار داشتند که اهالی کوپرتینو سودای توسعه ی اتومبیل های خودران را در سر دارند.

این شرکت هم اکنون فهرستی از مکان هایی که خودروهایش در آنها ظرف ماه جاری به تصویربردای خواهند پرداخت را نیز ذکر کرده تا به کلیه ی شایعات مطرح شده در قبل خاتمه بخشد.

ناگفته نماند که خودروهای اپل فعلاً در ۱۳ نقطه ی ایالات متحده و کشورهایی همچون انگلستان و ایرلند حضور بهم خواهند رساند. سرویس نقشه برند اول جهان تا به امروز به داده های جمع آوری گشته توسط کمپانی های شخص ثالث و خصوصاً دیتای شرکت TomTom وابسته بوده و بسیاری از مشکلات معروف این سرویس نیز از پردازش خودکار داده های یاد شده پدید می آمدند، هر چند که حالا ظاهراً این روند در حال خاتمه یافتن است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato