تخصیص بودجه 125 میلیون دلاری از جانب اینتل، برای حمایت از استارتاپ های اداره شونده توسط بانوان

تخصیص بودجه 125 میلیون دلاری از جانب اینتل، برای حمایت از استارتاپ های اداره شونده توسط بانوان

Intel Capital بازوی سرمایه گذاری اینتل در سطح جهانی است که به تازگی بودجه ای ۱۲۵ میلیون دلاری را برای کمک به استارتاپ های دارای تنوع نیروی کار اختصاص داده است.

Brian Krzanich مدیر عامل این شرکت، با اشاره به اینکه طرح مذکور از دسامبر گذشته تاکنون در حال بررسی است، توضیح داد که منظور از این استارتاپ ها، شرکت های نوپایی است که توسط زنان و اقلیت ها اداره می شوند.

او که در جمع اصحاب رسانه سخن می گفت، اظهار نمود: «ما نحوه انجام امور را در داخل شرکت تغییر داده ایم.» مدیرعامل اینتل همچنین در ادامه گفت که این کمپانی تعداد کارکنان خانم و اقلیت خود را در سال جاری به دو برابر (از ۲۰ به ۴۰ درصد) رسانده است.

گفتنی است که Intel Capital تاکنون بیش از ۵۰ میلیارد دلار را صرف سرمایه گذاری در بیش از ۱۴۰۰ شرکت در ۵۷ کشور دنیا نموده و مصمم است که با این بودجه چتر حمایتی خود روی استارتاپ ها را فراخ تر نماید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

لیزا لمبرت نایب رئیس این شاخه از شرکت اینتل ضمن گفتن این نکته که هم اکنون زنان و گروه های اقلیت بسیاری وجود دارند که از آمادگی های لازم برای رهبری و مدیریت شرکت ها برخوردارند و صرفا به دنبال فرصتی برای نمایش توانمندی هایشان هستند، اظهار داشت: «این یک طرح اجتماعی نیست.»

خانم لمبرت در ادامه گفت: ما مطمئن هستیم که هرچه دیدگاه های متنوع تری در یک شرکت وجود داشته باشد، محصولات آن نیز بهتر خواهند بود و همه مطالعات هم همین مساله را نشان می دهند.

با نگاهی نزدیک تر به تنوع نیروهای کاری (و در واقع عدم وجود تنوع) در بسیاری از شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی درخواهیم یافت آنطور که خانم لمبرت باور دارد، «چنین خبری چندان هم بزرگ و قابل توجه نیست.»

وی در ادامه صحبت هایش به ذکر آمارهایی در این رابطه پرداخت که در ادامه توجه تان را به آنها جلب می کنیم:

- تنها ۱۵ درصد از شر کت های دارای حامی مالی در ایالات متحده آمریکا از زنان در تیم های مدیریتی خود بهره می گیرند.

- کمتر از یک درصد استارتاپ های سیلیکون ولی توسط آمریکایی های آفریقایی تبار یا کارآفرینان اهل آمریکای لاتین بنیانگذاری شده اند.

- فقط هشت درصد از بنیانگذاران دنیای فناوری را زنان تشکیل می دهند که این رقم در داخل سیلیکون ولی به سه درصد تقلیل می یابد.

با این حال، زمانی که به صورت کلی نگاهی به نیروهای کلی در سرتاسر خاک آمریکا می اندازید، درخواهید یافت که آمریکایی های آفریقایی تبار و اهل آمریکای لاتین بالاترین نرخ رشد را دارند.

وی در ادامه گفت: صنعت تکنولوژی، به طور کلی، باید دستخوش تغییراتی شود و اینتل نیز معتقد است که در این تغییر سهمی دارد اما بی تردید ما در این حوزه بدترین عملکرد را نداشته ایم.

لمبرت در صحبت هایش اشاره کرد: Intel Capital کارش را برای پیدا کردن چنین شرکت هایی از چند ماه پیش آغاز کرد و طولی نکشید که تعداد زیادی کاندید (بیش از ۱۰۰ استارتاپ) برای سرمایه گذاری را شناسایی کرد و از این میان فعلا چهار مورد را انتخاب کرده است.

گفتنی است که این استارتاپ ها برای توسعه کسب و کار خود به منابع اینتل، بازاریابی جهانی و دیگر راهکارهای آن دسترسی خواهند داشت. در میان شرکت های نوپایی که در مرحله نخست برای سرمایه گذاری انتخاب شدند می توان به Brit+Co اشاره نمود که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت داشته و تلاش می کند که از افراد به جای یک مصرف کننده، تولید کننده بسازد.

این استارتاپ توسط Brit Morin تاسیس شد که ۸۰ درصد از نیروهای کاری اش را زنان تشکیل می دهند. شرکت دیگری که موفق به دریافت بودجه گردید، CareCloud نام دارد که در زمینه تجهیزات تکنولوژیکی مرتبط با سلامت و مراقبت پزشکی فعالیت می کند و ۵۶ درصد از نیروهای کاری آن را زنان و گروه های اقلیت تشکیل می دهند.

در داخل خود اینتل هم آنطور که Krzanich تصریح کرده، قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی زنان و گروه های اقلیت «حضوری کامل» در همه سطوح داشته باشند.

مدیرعامل اینتل اظهار داشته که جدای از بودجه جدید، تلاش های دیگری نیز در این راستا صورت پذیرفته که از آن جمله می توان به تخصیص بودجه یک میلیارد دلاری برای حمایت از عرضه کنندگان اقلیت و همچنین مشارکت این شرکت در بخش آموزش ابتدایی و راهنمایی اشاره کرد تا مسیر برای ورود دانش آموزان به دانشگاه و مشاغل مرتبط با تکنولوژی هموارتر گردد.

اما Krzanich اظهار داشته که اینتل به اینها بسنده نخواهد کرد و باید اکوسیستم کاملی برای حضور زنان و اقلیت ها در این حوزه ایجاد گردد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato