اپل پس از خرید Beats، برخی از فعالیت های سخت افزاری این شرکت را متوقف کرده است

وب سایت Variety گزارش می دهد که Beats، پیش از خریده شدنش توسط اپل، برنامه های جالبی در سر می پرورانده. این کمپانی تمایل داشته خانه های کاربرانی که از سرویس استریم موسیقی اش استفاده می کنند را پر از اسپیکرهای وایرلس و بی سیم نماید؛ اسپیکرهای با کیفیتی که به شکل مستقیم به سرویس موسیقی آنلاین Beats متصل می گشتند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

هنوز مشخص نیست که توسط اپل از این ایده جلوگیری به عمل آمده یا خود مدیران اصلی شرکت یاد شده از اهداف خود کناره گرفته اند. گفته می شود که Beats در سال گذشته قصد داشته تا اسپیکرهای بزرگ و بی سیمی را برای قرارگیری در اتاق پذیرایی و نوع کوچک تر آنها را نیز برای آشپزخانه و همچنین اتاق خواب طراحی نماید.

در صورتی که این طرح اجرا می شد، از طرفی ارزش سهام Beats بالاتر می رفت و از سوی دیگر نیز این کمپانی به رقابت مستقیم با کمپانی Sonos (که در امر ساخت اسپیکرهای بی سیم به شهرت خوبی دست یافته) مشغول می شد؛ شرکتی که در سال جاری انتظار می رود بتواند به فروشی یک میلیارد دلاری دست پیدا کند. [از طرف دیگر اکنون سامسونگ و برخی دیگر از رقبا نیز به ساخت چنین محصولاتی علاقه مند شده اند.]

Variety همچنین گزارش می دهد که اسپیکرهای مورد بحث ساخته شده توسط Beats، دارای اتصالات بلوتوث، وای-فای و همچنین NFC بوده اند اما این شرکت به شدت با مشکل تولید آنها رو به رو بوده است. منبع یاد شده می گوید که شرکت مذکور تمایل داشته تا چیپ های وایرلس اسپیکرها را از ابتدا خودش طراحی نماید و در این راه، با مشکلات فراوانی رو به رو گشته. از طرف دیگر گفته شده که چنین اسپیکرهایی قرار بوده تا با مبلغی حدود ۷۵۰ دلار به فروش برسند اما در جلسه ای میان مدیران اپل و Beats، تصمیم بر این شده که فعلا پروژه ی مذکور به دست فراموشی سپرده شود.

آنچه روشن است، اینکه اپل به طور کلی Beats را برای سرویس استریم موسیقی اش خریداری کرده و هنوز مشخص نیست چه برنامه ای برای سخت افزار این شرکت دارد. در هر صورت، به نظر می رسد اکنون و تحت نظارت اپل، کمپانی یاد شده می تواند همین پروژه را به شکلی موفقیت آمیز تر در آینده ارائه دهد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟