همه چیز درباره آیفون 13
گوگل همچنان در تلاش برای بهینه کردن مصرف انرژی مرورگر کروم است

گوگل همچنان در تلاش برای بهینه کردن مصرف انرژی مرورگر کروم است

کروم عالیست اما استفاده کردن از آن باعث می گردد تا عمر باتری و مدت زمان کارکرد نوت بوک شما، دچار تنزل گردد. لازم به ذکر است که مرورگر یاد شده این مشکل را بر روی همه ی سیستم عامل ها ایجاد می کند.

مدتی پیش اما برایتان نوشتیم که گوگل می خواهد این مشکلات را تا حدی حل کرده و مصرف بیش از حد کروم را درمان کند. هفته ی گذشته مهندس ارشد بخش توسعه ی کروم آقای Peter Kasting در خصوص این مسائل صحبت کرد و خبر از کم مصرف تر شدن آن در آینده داد. اکنون توصیحاتی منتشر گشته که چگونه این اتفاق روی خواهد داد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آقای کستینگ در گوگل پلاس می نویسد که در حال ایجاد تغییرات اساسی در ساختار کروم هستیم و به زودی کاربران می توانند تغییرات را احساس کنند. این تغییرات شامل نحوه ی رندر شدن صفحات توسط کروم و همچنین الویت بندی تب یا برگه های فعال و غیر فعال خواهد بود.

از طرف دیگر کستینگ اذعان می نماید که به زودی در لود شدن بعضی از صفحات، از قدرت پردازشی CPU به شکل کمتر و بهینه تری استفاده خواهد شد؛ برای شروع، صفحات دربرگیرنده ی جستجوی گوگل مشمول همین طرح خواهند شد.

کستینگ در همین رابطه می گوید: «می دانیم که کاربران مرورگرمان، از این مسئله گله دارند و ما نیز قصد نداریم هیچ اقدامی انجام نداده و صرفا دست روی دست بگذاریم؛ به زودی پیشرفت های ما را در این زمینه خواهید دید.»

حدودا دو هفته ی پیش، تیم کروم یک قابلیت کاربردی را به نسخه ی بتای این مرورگر اضافه نمود که بر اساس آن، محتوای فلش (غیر ضروری) موجود در صفحات متوقف می شدند. این تغییر باعث مصرف بسیار کمتر انرژی در کروم می شد و تاثیرش هم برای کاربران ویندوز و هم برای کاربران مک، کاملا مشخص بود. تغییرات جدیدی که از سوی کستینگ اعلام گشته اند نیز مشخصا به بهتر شدن مصرف کمک خواهند کرد. مهندس ارشد تیم توسعه کروم باور دارد که تغییرات یاد شده تا ۶ هفته ی دیگر به دست کاربران نسخه بتا و تا ۶ هفته پس از آن نیز به دست کاربران عادی خواهند رسید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato