آیا سامسونگ به بلک بری در ساخت یک موبایل مبتنی بر اندروید یاری می رساند؟

آیا سامسونگ به بلک بری در ساخت یک موبایل مبتنی بر اندروید یاری می رساند؟

دو سال پیش، سامسونگ شروع کرد به تشویق کردن کاربران برای استفاده از اپیلکیشن پیام رسان شرکت بلک بری (BBM) در محصولاتی با کد گلکسی؛ از آن زمان به بعد بود که روابط دو شرکت رو به دوستی رفت و همکاری های بسیاری را نیز با هم انجام دادند.

به طور کلی نیز سامسونگ در این اواخر، تمایل پیدا نموده تا در بازار محصولات سازمانی نیز حضور بیشتری به هم رساند و به همین دلیل است که سرویس های سازمانی بلک بری نظیر SecuSUITE و WorkLife اکنون با کهکشانی های جدید هماهنگی لازم را پیدا کرده اند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سال گذشته، همکاری سامسونگ و بلک بری شدت بیشتری گرفت و این دو شرکت دستاوردهای امنیتی خود را با هم تقسیم کردند تا در نهایت سامسونگ بتواند امنیت موبایل های اندرویدی خود را نیز بالاتر ببرد.

در اواخر سال گذشته حتی شایع گشته بود که سامسونگ تمایل دارد با رقمی برابر با ۷.۵ میلیارد دلار، بلک بری را به شکل کامل تصاحب کند اما این شایعه سپس از طریق طرفین تکذیب شد و هر دو گفتند که به همکاری با هم علاقه ی بیشتری دارند تا تصاحب یکدیگر. اکنون اما با شایعه ای جدید تر در خصوص همکاری شرکای یاد شده رو به رو شده ایم.

شایعه ای که خبر از همکاری سامسونگ و بلک بری در تهیه ی یک موبایل اندرویدی می دهد. بر اساس گفته های یک بلاگر و تحلیلگر شناخته شده به نام Eldar Murtazin، احتمال این همکاری برای ساخت یک موبایل اندرویدی وجود دارد؛ موبایلی که از اندروید ۵ بهره گرفته و قرار است همه ی سرویس های بلک بری نیز در آن گنجانده شوند.

آنچنان که گفته می شود، اسمارت فون یاد شده در اواخر سال جاری معرفی گشته و در نهایت نیز به بازارها راه خواهد یافت. از طرف دیگر می توان این شایعه را به خبری که در روز جمعه، رویترز در خصوص احتمال بالای ساخته شدن یک موبایل اندرویدی از طرف بلک بری داده بود مربوط دانست.

باید دید یک موبایل اندرویدی پیشرفته همراه با سرویس های اختصاصی بلک بری که البته بیشترشان برای کاربران عادی استفاده ای ندارند، همراه با یک کیبورد فیزیکی، چطور حضوری را می تواند در بازار تجربه نماید و تا چه حد از آن استقبال خواهد شد. شاید هم به طور کلی سامسونگ بتواند بر بلک بری تاثیر گذاشته تا در نهایت کانادایی ها ایده استفاده از کیبورد های فیزیکی را به دست فراموشی بسپارند و بتوانند خود را صرفا اندکی همرنگ جماعت نمایند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato