علی بابا یک سرویس آنلاین استریم ویدیو و مشابه نت فلیکس راه اندازی می کند

غول تجارت الکتریک چین، علی بابا، قصد دارد تا دو ماه آینده یک سرویس آنلاین استریم ویدیو را به بهره برداری رسانده و آن را معرفی نماید. معاون ارشد بخش محتوای دیجیتالی کمپانی یاد شده به رویترز گفته که شرکتش تمایل دارد در آینده ای نزدیک، سرویس هایی نظیر نت فلیکس یا HBO را راه اندازی کند.

رویترز گزارش می دهد که آقای Patrick Liu در یک کنفرانس خبری در شانگهای گفته: «ماموریت ما، یعنی ماموریت کل سازمان علی بابا، این است که سرگرمی های خانگی را متحول کنیم. هدفمان نیز اکنون این است که همانند نت فلیکس و HBO در ایالات متحده محبوب گردیم.»

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سرویس استریم آنلاین ویدیویی علی بابا Tmall Box Office یا TBO نام خواهد داشت و کمپانی مورد بحث تمایل دارد تا محتوای مورد نیاز را برای پخش خانگی خریداری نموده و یا آن را حتی تولید کند.

این شرکت در ابتدای سال میلادی جاری نیز به این مسائل اشاره ای کرده بود؛ در آن زمان عنوان شد که علی بابا تمایل دارد با همکاری بهترین کارگردان چین، فیلمی را تهیه کند.

به لحاظ فروش های اینترنتی، علی بابا اکنون حتی سودآور تر از آمازون است و سرویس جدید ویدیویی علی بابا نیز قصد رقابت با پرایم آمازون را دارد [سرویسی که کاربران قادر هستند با پرداخت ۹۹ دلار به شکل سالانه، فیلم و سریال های تلویزیونی را به صورت آنلاین استریم کرده و کتاب های آمازون را نیز از طریق تبلت کیندل مطالعه نمایند. - لازم به ذکر است که کاربران صاحب هیچ یک از این آثار نخواهند بود و صرفا تا زمانی که اشتراک خود را پرداخت کنند به آنها دسترسی دارند.]

آقای Liu نیز اذعان دارد که حدود ۹۰ درصد از محتوای شبکه ی استریم TBO هزینه بر بوده و صرفا ۱۰ درصد از آن به شکل رایگان به کاربران عرضه خواهد شد؛ همچنین علی بابا می خواهد به دو شکل هزینه از کاربران دریافت نماید، یا به صورت اشتراک های ماهانه و یا در ازای هر برنامه ای که کاربر به تماشای آن می نشیند.

در این میان گفته می شود که نت فلیکس هم سخت در تلاش است تا سرویس های خود را در چندین کشور دیگر، از جمله چین عرضه کند. باید دید در آینده رقابت علی بابا و نت فلیکس در چین چگونه خواهد بود و کدام شرکت می تواند پیروز میدان باشد.

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟