همه چیز درباره آیفون 13
آیا مایکروسافت سیاست خود در رابطه با آپگرید ویندوز را تغییر داده است؟

آیا مایکروسافت سیاست خود در رابطه با آپگرید ویندوز را تغییر داده است؟

مایکروسافت بار دیگر کاربرانش را در مورد سیاست خود برای آپگرید ویندوز ۱۰ گمراه ساخت. اگر خاطرتان باشد، این شرکت هفته گذشته اعلام کرده بود که کاربران نسخه پیش نمایش در طرح اینسایدر «بیلد نهایی ویندوز ۱۰ را دریافت خواهند کرد» و «همچنان فعال می مانند.»

تست پیش نمایش مملو از باگ این نسخه از ویندوز کار ساده ای نبود، با این همه، پیشنهاد ارائه شده از سوی مایکروسافت بیش از اندازه سخاوتمندانه به نظر می آمد چراکه براساس آن، تقریبا هر کسی می توانست یک نسخه رایگان از ویندوز ۱۰ را دریافت کند.

با این همه، روز گذشته ردموندی ها به آرامی و در سکوت، عبارت «فعال بمانید» را از مطلب منتشر شده در این رابطه حذف نمودند و به این ترتیب روشن کردند که تنها خریداران نسخه اصلی ویندوز ۷ و ۸.۱ می توانند نسخه جدید را به صورت رایگان در تاریخ هفتم مرداد ۱۳۹۴ دریافت کنند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Gabriel Aul رئیس طرح اینسایدر ویندوز بعدها اظهار داشت که مشارکت کنندگان در این طرح مادامی که اکانت مایکروسافت خود را به بیلد پیش نمایش متصل کرده باشند، می توانند فعال بمانند با این اظهارات بار دیگر بر سردرگمی کاربران افزود.

برخی بر این باورند که این اظهارات آقای Aul می تواند بدان معنا باشد که آن دسته از کاربرانی که نسخه معتبری از ویندوز ۷ یا ۸.۱ را در اختیار ندارند همچنان می توانند نسخه ای با قابلیت آپدیت شدن را در اختیار داشته باشند نه نسخه ای با مجوز معتبر.

به بیان دیگر، شما می توانید این نرم افزار را برای استفاده شخصی خود داشته باشید اما امکان استفاده از آن به صورت تجاری برایتان وجود نخواهد داشت. این تفسیر با اظهارات قبلی اهالی ردموند مبنی بر به کار گیری «مکانیزم هایی» برای ارائه یک نسخه رایگان از ویندوز ۱۰ به همه کاربران، همخوانی دارد.

با فرض آنکه حدسیات مطرح شده در این رابطه درست باشند، روشن نیست که آیا مایکروسافت سیاست خود برای آپگرید ویندوز را تغییر داده یا اینکه اشتباهی در بیانیه نخست آن روی داده است.

اما خوب می شد اگر این شرکت توضیحات روشنی را در رابطه با برنامه های خود مطرح می کرد و به جای آنکه با کلمات بازی کند و کاربرانش را به فرضیه سازی وادار نماید از زبانی ساده استفاده می کرد.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato