به گزارش بلومبرگ، تولید انبوه iPhone 6s همراه با تکنولوژی فورس تاچ از ماه آینده آغاز می شود

به گزارش بلومبرگ، تولید انبوه iPhone 6s همراه با تکنولوژی فورس تاچ از ماه آینده آغاز می شود

به تازگی گزارشی از سوی بلومبرگ منتشر شده که نشان می دهد تکنولوژی فورس تاچ یا همان فناوری تشخیص مبتنی بر فشار داده های ورودی که اپل اوایل همین سال در مک بوک سری جدید خود رونمایی کرد در مدل های سال ۲۰۱۵ آیفون مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

البته ناگفته نماند که پیشتر شایعاتی در رابطه با این احتمال منتشر شده بود اما گزارش بلومبرگ قطعا اعتبار بیشتری به آنها خواهد بخشید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

فورس تاچ که برای نخستین بار در مک بوک های سال ۲۰۱۵ اپل به خدمت گرفته شد نامی است که اهالی کوپرتینو برای توصیف فناوری طراحی شده با قابلیت تشخیص سطوح مختلف فشار مورد استفاده قرار می دهند و در واقع این تکنولوژی عمل تپ را ضربه آرام با سر انگشت را به خوبی از تاچ یا همان لمس کردن تشخیص می دهد.

اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، آزمایشات متعددی برای تشخیص عملکرد این فناوری روی آیفون صورت خواهد گرفت. تردیدی نیست که استفاده از تکنولوژی مذکور در زیر نمایشگر کوچک اپل واچ باعث شد که شیوه تازه ای برای ورود اطلاعات به دستگاه ارائه گردد.

اما اینکه آیا تکنولوژی مذکور می تواند در تلفن های هوشمند مفید واقع شود یا خیر مساله ایست که تشخیص آن مستلزم گذر زمان است. ناگفته نماند که شرکت مورد بحث بیش از دو سال است که روی نمایشگرهای حساس به فشار به کار می کند و به همین جهت می توان گفت که این شایعات چندان هم بی اساس نیستند.

آنطور که در این گزارش ذکر شده، به غیر از توانایی تشخیص فشار، مدل های امسال آیفون تفاوت چندانی با سری آیفون ۶ نخواهند داشت. علاوه بر این، «به نقل از افراد مطلع» ذکر شده که مدل های امسال همان نسخه S از آیفون های ۶ و ۶ Plus خواهند بود که ابعاد نمایشگر و ظاهر آنها را نیز به ارث برده اند.

براساس اعلام منابع ذکر شده در این گزارش، جدول زمانی تولید این دو محصول تحت تاثیر فرایند تولید پنل های نمایشگر مبتنی بر فورس تاچ قرار دارد و آنطور که ادعا شده، تولید انبوه آنها از ماه آینده آغاز خواهد شد.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato