با Explorer آشنا شوید؛ توپی که تصاویر ۳۶۰ درجه را به یک موبایل هوشمند ارسال می کند

قبل از اینکه پلیس و یا آتش نشان ها خود را به شکل بی پروا وارد یک ساختمان کرده و سپس موقعیت را بسنجند، مشخصا بهتر خواهد بود اگر بتوانند به واسطه وسیله ای، ابتدا فضای داخلی محیط را به شکل کامل مورد بررسی قرار دهند.

اینجاست که Explorer وارد میدان می شود؛ یک توپ کوچک که اندکی از توپ تنیس بزرگ تر بوده و می تواند با استفاده از دوربین هایی که در بدنه اش قرار گرفته، تصاویر دریافتی خود از یک محل را بر روی یک اسمارت فون به نمایش بگذارد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این توپ در اصل Explorer نام دارد و توسط یک استارتاپ کوچک ساکن بوستون طراحی گشته. اعضای این استارتاپ می گویند که از سال ۲۰۱۲ در حال توسعه Explorer بوده اند و بالاخره می توانند در هفته آینده، صد دستگاه از آن را به بخش های مختلف نیروی پلیس تحویل دهند.

دوربین هایی با شکل ظاهری توپ، مدتی می شود که در دسترس هستند اما Explorer به واسطه لایه ای ضخیم و پلاستیکی که بر روی سطحش کشیده شده، می تواند مقاومت بسیار بالاتری از محصولات همرده داشته باشد و می توان گفت اولین محصول اینچنینی است که دقیقا برای اقدامات امنیتی طراحی شده.

اکسپلورر دارای ۶ دوربین بوده و می تواند محیط اطراف خود را به شکل ۳۶۰ درجه به نمایش بگذارد. از سوی دیگر دارای LED هایی نیز هست که به واسطه آنها، محیط اطراف را روشن نماید و سپس به واسطه WiFi hotspot، تصاویری که به ثبت می رساند را در اختیار کنترل کننده اش قرار دهد. استارتاپ Bounce Imaging امیدوار است بتواند در آینده، سنسورهای بیشتری را به این محصول اضافه نماید و همچنین اضافه می کند که شاید در بعدا، از الگوریتم پردازش تصاویر خود در پهپاد، بازی های ویدیویی و همچنین بازی های کامپیوتری نیز بهره گیرد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟