پیانوی One Smart به کمک آیپد به شما نواختن پیانو می آموزد

پیانوی One Smart به کمک آیپد به شما نواختن پیانو می آموزد

پیانوی One Smart به کمک آیپد به شما نواختن پیانو می آموزد

کلاس های موسیقی پر هزینه هستند و شاید هر کسی نتواند از پس مخارج بالای آن برآید. بنابراین شرکت One پیانوی جدیدی ساخته که خودش وظیفه آموزش به شما را بر عهده می گیرد. اولی، یک پیانوی دیجیتال با ۸۸ کلاویه (کلیدهای پیانو و کیبوردها را کلاویه می نامند) سنگین و دیگری یک کیبورد با ۶۱ کلاویه سبک.

هر دو کیبورد قابلیت اتصال از طریق رابط MIDI و اتصال مستقیم به iPhone و iPad را دارند که بهترین حالت برای یادگیری آهنگ ها، در نمایشگر بزرگ iPad امکان پذیر است. آموزش از طریق اپلیکیشن آیپد که رایگان است، صورت می گیرد. یک سری درس های مشخص برای آن تهیه شده اند. همچنین امکان دانلود نت موسیقی و نواختن قطعات دلخواه خودتان نیز وجود دارد. بعضی از قطعات هم به صورت بازی های آموزشی به شما یاد داده می شوند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اما کیبوردها به چه درد می خورند؟ در کلیدهای پیانو چراغ هایی قرار داده شده است. نت های اپلیکیشن موسیقی به کیبورد منتقل می شوند و کلید متناظر با آن نت در کیبورد روشن می شود تا شما را به فشردن آن کلاویه هدایت کند.

البته این قابلیت، ایده جدیدی نیست و همین حالا هم در بازار لوازم جانبی ادوات موسیقی ابزاری پیدا می شوند که به ساز خود این قابلیت را اضافه کنید. اما تفاوت کار شرکت One این است که فقط یک سری چراغ قرار نداده بلکه در طول اجرای هر آهنگ، روی هر نت توقف می کند و تا زمانی که آن را درست ننوازید، به سراغ نت بعدی نمی رود تا فرآیند یادگیری کامل شود.

همزمان با نواختن، نت هر کلیدی که می نوازید نیز در اپلیکیشن مشخص می گردد و اینگونه هم نوازندگی یاد می گیرید، هم نت خوانی و نت نویسی موسیقی. در ادامه ویدیویی از نحوه کارکرد این پیانو را مشاهده کنید:

شرکت One اعلام کرده از پارسال که Smart Piano را در چین عرضه کرده، تا الان بیش از ۷۰۰ هزار واحد از این ساز را به فروش رسانده است. چنین حجم فروشی در چین، اولین تجربه این شرکت در سطح وسیع برای بازارهای خارجی است.

شرکت One سرمایه لازم برای تولید پیانوهایش را از طریق سرمایه گذاری جمعی به دست آورده و حالا کارشان به نتیجه رسیده است. این پیانو ۵۲ کیلوگرم وزن دارد. مسلماً وزن مدل کیبوردی با کلاویه های سبک خیلی کمتر از این است. این پیانو به قیمت ۱۴۹۹ دلار و کیبورد به قیمت ۲۹۹ دلار به فروش می رسند. سرمایه گذاران اولیه این پروژه نیز می توانند این سازها را به ترتیب به قیمت های ۷۹۹ و ۱۹۹ دلار تهیه کنند.

آیا پیانو می زنید و یا دوست دارید پیانو یاد بگیرید؟ نظر شما در مورد این پیانو و روش آموزشش چیست؟

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل