درایوهای SSD سامسونگ با ظرفیت ۲ ترابایت از راه رسیدند

درایوهای SSD سامسونگ با ظرفیت ۲ ترابایت از راه رسیدند

درایوهای SSD سامسونگ با ظرفیت ۲ ترابایت از راه رسیدند

در گذشته ای نه چندان دور، درایو های SSD، با ظرفیت ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی به فروش می رسیدند. هر چند که همچنان می توان چنین ظرفیت هایی را در میان SSD های گران قیمت یافت، اما امروز سامسونگ دو حافظه جدید با این فرمت ساختار را با ظرفیت ۲ ترابایت معرفی نمود.

درایوهای یاد شده ۸۵۰ Pro و ۸۵۰ Evo نام داشته و تا پیش از این، نهایتا در حجم یک ترابایت در دسترس قرار داشتند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

به واسطه تکنولوژی V-NAND در ساخت چیپ های حافظه ی فلش، سامسونگ توانسته به این حجم دست پیدا کرده و آنها را نیز با گارانتی های بلند مدت ۵ یا ۱۰ ساله ارائه می دهد.

Un-Soo Kim، معاون ارشد بخش بازاریابی شرکت یاد شده می گوید: «سامسونگ با تقاضای بیش از حد انتظاری برای درایوهای SSD با ظرفیت بالاتر از ۵۰۰ گیگابایت رو به رو گشته. اکنون معرفی مدلهای ۲ ترابایتی با فناوری V-NAND باعث شده تا امیدوار باشیم بتوانیم چنین محصولاتی را در آینده با ظرفیت های بیشتری نیز عرضه کنیم.»

درایوهای جدید باز هم ۲.۵ اینچی بوده و از ضخامتی برابر با ۷ میلیمتر بهره می برند. SSD های جدید سامسونگ مشخصا طرفداران زیادی خواهند داشت زیرا اکنون در دوره ویدیوهای ۴K به سر می بریم و کاربران حرفه ای که به ادیت چنین ویدیوهایی مشغول می شوند نیز مشخصا به فضای بیشتری از قبل نیاز دارند.

هر دو محصول جدید مورد بحث برای کامپیوترهای خانگی توسعه یافته اند اما سامسونگ وعده داده که به زودی آنها را در قالب mSATA و M.2 برای لپ تاپ ها نیز توسعه خواهد داد.

ضمناً کمپانی کره ای اعلام نموده که قیمت این درایوها برابر با ۱۰۰۰ و ۸۰۰ دلار خواهد بود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل