توریسم مجازی با DeepStereo واقع گرایانه تر می شود

توریسم مجازی با DeepStereo واقع گرایانه تر می شود

توریسم مجازی با DeepStereo واقع گرایانه تر می شود

شاید گاهی اوقات پیش آمده باشد که برای بازدید از ناحیه ای در خارج از منطقه ی سکونت خود، دست به دامن سرویس Street View گوگل شوید اما گاهی اوقات حتی گوگل هم نمی تواند سرویسی بی نقص و کامل ارائه دهد.

تیمی از محققین این کمپانی در جهت تولید تکنیک و الگوریتمی جدید بر آمده اند و نتیجه، DeepStereo نام دارد. الگوریتم دیپ استریو، تصاویر پانورامای استریت ویو را به تورهای مجازی تبدیل می کند.

تصاویری که گوگل از محیط های مختلف به ثبت می رساند، مشکلاتی عمده به همراه دارند. گاهی اوقات برخی فریم ها جا می افتند و تصویر جالبی از محیط ایجاد نمی شود. دیپ استریو، با شبیه سازی فریم قبلی و بعدی، تصویر را کامل تر می کند، به گونه ای که قدم زدن در یک محیط مجازی، به جای اینکه مانند دیدن عکس های چسبیده به هم باشد، شبیه یک دنیای واقعی اما از دریچه مجازی است.

دیپ استریو، همانند الگوریتم های مشابه، نیاز به تعلیم دادن دارد. برای مثال، تیم توسعه دهندگان تصاویر ثبت شده از ماشین ها و مناظر را به این الگوریتم شناسانده اند تا در صورت قطع شدن تصویر، بتواند پیش بینی کند باقی تصویر چگونه خواهد بود و نمونه آن را بسازد. اما در هر صورت ساخت الگوریتمی جامع که از پس هر نوع عکسی برآید بسیار مشکل است. در زیر می توانید ویدیوی مربوط به این تکنیک رو مشاهده کنید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل