سامسونگ در حال کار بر روی نمایشگری با کیفیت 11K

سامسونگ در حال کار بر روی نمایشگری با کیفیت 11K

سامسونگ در حال کار بر روی نمایشگری با کیفیت 11K

استاندارد نمایشگر ها در طول سالیان اخیر مرتب تغییر کرده و تکنولوژی مربوط به این حوزه با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. بعد از روی کار آمدن نمایشگرهای ۱۰۸۰p، تصاویر ۴K باب شدند و حتی هم اکنون برخی از مانیتور ها می توانند رزولوشن ۵K را نیز عرضه نمایند.

اکنون سامسونگ به عنوان یکی از پیشروان این صنعت، اعلام کرده است که مشغول کار بر روی نمایشگری با رزولوشن ۱۱K است.

برای اینکه تفاوت رزولوشن ۱۱K را نسبت به آنچه که امروزه در اختیار داریم متوجه شوید، می توانیم اعداد مربوط به آن را با نمایشگری ۲۷ اینچی که تصاویر را به صورت ۵K نمایش می دهد، مقایسه کنیم. چنین نمایشگری از تراکم پیکسل ۲۱۸ppi بهره می برد، در حالی که در رزولوشن ۱۱K این عدد به ۲۲۵۰ppi افزایش پیدا می کند.

سامسونگ معتقد است که چنین تراکم پیکسل بالایی، حالتی سه بعدی را به نمایشگر می بخشد و استفاده از این تکنولوژی را برای واقعیت مجازی ایده آل می کند. جالب است بدانید که دولت کره جنوبی حاضر شده بر روی این پروژه مبلغ ۲۶.۵ میلیون دلار را سرمایه گذاری نماید؛ کره ای امیدوارند از تکنولوژی جدید در المپیک پیونگ یانگ استفاده نمایند.

یکی از مدیران ارشد Samsung Display در رابطه با این پروژه گفته است: «بعضی افراد معتقد هستند که رسیدن به رزولوشن ۱۱K امری بیهوده است که کاربران به آن نیازی ندارند. اما واقعیت این است که محقق شدن این موضوع مقدمات تحول در صنعت نمایشگرهای کره را فراهم می کند و آن را وارد مرحله ای تازه می سازد.»

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل