با وجود کاهش فروش مک، سهم اپل در بازار کامپیوترهای شخصی افزایش داشته است

با وجود کاهش فروش مک، سهم اپل در بازار کامپیوترهای شخصی افزایش داشته است

فروش کامپیوترهای اپل در ایالات متحده در سه ماهه دوم سال جاری تا ۲.۵ درصد کاهش را نشان می دهند و این در حالیست که سهم مک از بازار کامپیوترهای شخصی در کشور یاد شده، افزایش داشته است.

آمار فوق البته به شکل رسمی از سوی خود اپل منتشر نگشته و در واقع از طرف موسسه آماری گارتنر است. در میان گزارش این موسسه دیده می شود که اپل توانسته در سه ماهه دوم سال میلادی جاری ۱.۹۲ میلیون کامپیوتر مک را به فروش رساند در حالی که چنین آماری برای مقطع زمانی مشابه در سال گذشته ۱.۹۷ میلیون بوده است.

با این حال، سهم بازار اپل از کامپیوترهای شخصی از ۱۲.۳ به ۱۲.۷ درصد افزایش پیدا کرده. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

موسسه گارتنر باور دارد در سه ماهه دوم سال جاری، تعداد ۱۵.۱ میلیون کامپیوتر شخصی به فروش رسیده اند در حالی که این آمار در سال گذشته تا ۱۶ میلیون رسیده بود.

این موسسه همچنین معتقد است که HP هنوز هم برترین فروشنده پی سی در ایالات متحده بوده و این در حالیست که اخیرا شرکت یاد شده بیشتر به ارائه نرم افزار و سرویس های اینترنتی روی آورده اما همچنان قادر گشته تا در نیمه اول سال ۲۰۱۵ تعداد ۴ میلیون PC به فروش برساند. لازم به ذکر است که در این میان، سهم اچ پی نیز از بازار کامپیوترهای شخصی تا ۱.۱ درصد کاهش یافته است.

لنوو اما همچنان خوب می فروشد و تحلیلگران موسسه یاد شده باور دارند که مشتریان اچ پی، به سوی استفاده از محصولات لنوو رفته اند و یکی از دلایل کاهش یک درصدی سهم بازار HP نیز همین موضوع بوده. شرکت چینی قادر شده تا در دوره یاد شده، ۲ میلیون کامپیوتر شخصی را به فروش برساند در حالی که در سال گذشته این آمار به ۱.۸ میلیون رسیده بود. به عبارتی می توان گفت رشد لنوو در این یک سال حدود ۱۰ درصد بوده است.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato