نسخه بعدی اندروید Wear با واچ فیس های تعاملی و امکانات ارتباطی تازه از راه می رسد

نسخه بعدی اندروید Wear با واچ فیس های تعاملی و امکانات ارتباطی تازه از راه می رسد

بر اساس گزارش سایت Phandroid، نسخه بعدی اندروید Wear با امکانات تازه در راه است. این آپدیت با گذشت بیش از یکسال از معرفی این پلتفرم ارائه می شود و قرار است قابلیت هایی به سیستم عامل ابزارهای پوشیدنی گوگل اضافه کند که پیشتر شاهد ارائه آنها در Watch OS اپل نیز بوده ایم.

به گزارش این سایت، ابتدا بنا بوده نسخه بعدی در تاریخ ۲۸ جولای مصادف با ۶ مرداد ارائه شود، اما زمان عرضه به تاریخ نامعلومی در ماه بعدی میلادی یعنی آگوست منتقل شده است. در ادامه این مطلب برای آشنایی با قابلیت های تازه نسخه بعدی با دیجیاتو همراه باشید.

اولین قابلیت تازه که در این گزارش به آن اشاره شده واچ فیس های تعاملی است که فرمان های حرکتی تک ضربه ای را به اندروید Wear خواهند آورد. در حال حاضر کاربران برای فعال کردن لانچر ساعت هوشمند خود لازم است روی صفحه این دستگاه سوایپ کنند، اما کارهای مختلفی هستند که انجام آنها با tap کردن برای کاربر بسیار راحت تر خواهد بود.

بطور مثال کاربر در این حالت جدید می تواند با زدن تنها یک ضربه اطلاعات به نمایش درآمده روی صفحه یا المان های گرافیکی آن را تغییر داده، یا امکانات مختلف نرم افزاری دستگاه را فعال و غیر فعال کند.

هرچند پیش از این برخی توسعه دهندگان تلاش کرده بودند با ارائه امکان فوق در واچ فیس خود استفاده از این پلتفرم را ساده تر نمایند، اما ارائه چنین قابلیت هایی در سطح سیستم عامل، موجب خواهد شد احتمال بروز ناسازگاری های نرم افزاری بین واچ فیس و سیستم عامل در اثر تغییرات ایجاد شده توسط توسعه دهندگان کاهش یابد.

قابلیت مهم بعدی نیز Together نام داشته قرار است به دارندگان ساعت های هوشمند اندرویدی نیز این امکان را بدهد تا همانند کاربران اپل واچ، برای یکدیگر متن، شکلک و پیام های نقاشی شده ارسال کنند.

هرچند ظاهرا این قابلیت بر خلاف مورد پیشین در سطح سیستم عامل نبوده و تنها روی یکی از واچ فیس ها ارائه می شود. این مورد استفاده از سیستم پیام رسانی Together را تنها به کاربرانی محدود می کند که از واچ فیس مورد نظر استفاده می کنند.

در پایان لازم است خبر خوشی را نیز برای کاربران ساعت هوشمند LG G Watch R (بررسی دیجیاتو) اعلام کنیم. این کاربران پس از دریافت نسخه ۵.۱.۱ اندروید روی ساعت های خود متوجه شده بودند این محصول برخلاف دیگر ساعت های هوشمند، در این آپدیت تازه قابلیت اتصال به وای-فای را بدست نیاورده است. چنین موضوعی موجب شده بود این کاربران احساس کنند توسط سازنده فراموش شده و موجبات نارضایتی آنها را فراهم آورده بود.

نسخه بعدی اندروید Wear با وجود رقیب سرسختی مثل اپل واچ، نقش مهمی را در جنگ بین این دو پلتفرم ایفا خواهد کرد و باید دید اضافه کردن این قابلیت های تازه تا چه حد می تواند مزیت های رقابتی سیستم عامل پوشیدنی گوگل را در مقابل ساعت هوشمند اپل افزایش دهد.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato